Disney robi całkiem nowe krótkometrażówki z Goofym

Parę miesięcy temu zakończyła się emisja Kaczych opowieści, ale nie oznacza to, że Disney zapomniał o kaczych i mysich bohaterach. Można nawet powiedzieć, że dawno tyle produkcji z klasycznymi bohaterami Disneya nie było, a szczególnie ciekawie wygląda najnowsza zapowiedź.

11 sierpnia na Disney+ pojawią się trzy całkiem nowe ręcznie animowane krótkometrażówki z Goofym od Walt Disney Animation Studios. Seria zatytułowana How to Stay at Home będzie się składała z odcinków How to Wear a Mask, Learning to Cook i Binge Watching. Reżyserem shortów będzie weteran animacji Disneya Eric Goldberg, czyli główny animator postaci Dżina czy współreżyser Pocahontas. Producentką będzie Dorothy McKim, w oryginalnej wersji Goofiemu ponownie użyczy głosu Bill Farmer, a narratorowi Corey Burton

Krótkometrażówki utrzymane w stylu klasycznych filmów z Goofym przedstawią bohatera jako "everymana" radzącego sobie z trudnościami obecnych czasów. Twórcy jednak podkreślają, że choć mocno wzorowali się na produkcjach z początku lat 40., to wprowadzili do nich pewne zmiany i odrobinę świeżości. Nie zabraknie też oryginalnych efektów dźwiękowych tak mocno kojarzonych z klasycznymi disnejowskimi animacjami. Nad shortami przez 9 miesięcy pracowało 10 animatorów.

Wczoraj na Disney+ pojawiły się natomiast dwie inne animowane produkcje z kaczo-mysiego uniwersum. W serwisie zadebiutował pierwszy odcinek serii Chip i Dale: Parkowe psoty, czyli nowej animacji od francuskiego Xilam opowiadającej o zabawnych przygodach wiewiórek w wielkim mieście. Więcej o produkcji dowiecie się z osobnego newsa.

Powraca także Cudowny świat Mikiego, czyli seria krótkometrażówek o Mikim, Goofym i Donaldzie utrzymanych w nowoczesnym wyglądzie, ale nawiązujących do klasyki. Na Disney+ pojawiły się dwa pierwsze odcinki z drugiej połowy pierwszego sezonu i podobnie jak wcześniej, nie brakuje w nich występów gościnnych z starych filmów i seriali. Potwierdzono, że cykl pozostanie z nami na dłużej, ponieważ już jest produkowany drugi sezon.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Disney

Komentarze

  1. Wszystko pięknie ale mogliby zająć się wprowadzaniem disney plus do innych krajów

    OdpowiedzUsuń
  2. Ręczna animacja - bardzo doceniam.

    Jak już wyjdzie Disney+ w Polsce to prosiłbym o artykuł zbiorczy o kaczo-myszych serialach i filmach (tzn. tych nowych) dostępnych w serwisie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)