Kolejna podwyżka ceny prenumeraty "Giganta"

Zaledwie parę miesięcy temu prenumerata Giganta Poleca zdrożała z 59,94 zł do 65,94 zł, a teraz po raz kolejny podwyższono jej cenę. Obecnie roczna, 6-tomowa prenumerata serii kosztuje 69,94 zł. Nadal w ramach prenumeraty tomy są dostępne ze sporym rabatem, ale wynosi on obecnie 27%. Tomy są za darmo wysyłane pocztą, a często dochodzą one nawet kilka dni przed premierą.

Podwyżka ceny prenumeraty najprawdopodobniej wynika z wzrostu kosztu druku jak i kosztu dostawy, jednak nadal jest to najtańsza opcja dostępna na rynku. Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku, a także niezmienność ceny okładkowej serii od 2016 roku, jest spora szansa, że wkrótce koszt zakupu Giganta w kiosku także wzrośnie.

Trzeba jednak podkreślić, że każdy numer Giganta Poleca to cały czas 250 stron różnorodnych kaczych i mysich komiksów stworzonych przez najlepszych europejskich twórców. Tomy składają się jedynie z historii premierowych, które nigdy wcześniej nie zostały wydane po polsku. Warto kupować prenumeratę, ponieważ w ten sposób można nie tylko w niskiej cenie przeczytać wiele komiksów Disneya, ale także wesprzeć ich rozwój.  

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Oj zaraz będzie podwyzszka cen na okładce...
  Ale w sumie spodziewałem się tego :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdzie masz kraje o podobnych zarobkach? Generalnie u nas komiksy są dość drogie w stosunku do zarobków.

  Cena prenumeraty to wciąż prawie 30% mniej niż cena okładkowa. Dostosowali po prostu cenę do poziomu większości innych swoich promocji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak się kupuję większość lub wszystkie giganty czy KD to z racji iż nie ma dużo numerów rocznie to jest nawet taniej niż kilka-kilkanaście lat temu ale jeśli ktoś kupuję pojedyncze numery to zapłaci więcej.
  Nadal moim zdaniem ceny nie są wysokie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie Tomaszu, naprawdę liczę ze jednak zdecyduje się pan na to FB, bo tam jest więcej osób, które wymagają merytorycznego wyjaśnienia ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że padły fora internetowe. To właśnie na tego typu stronach toczyły się wspaniałe, merytoryczne dyskusje. Dla świata kaczek taką funkcję pełniło (a może wciąż pełni? W końcu czasami ktoś napisze kilka słów...) forum disneypolska.pl - warto tam zajrzeć!

  Spooky

  OdpowiedzUsuń
 6. Tomasz Rajski
  Ja kupuję akurat Giganty po okładkowej cenie w kioskach i sklepach więc nic mnie cena prenumeraty nie obchodzi tak naprawdę.

  Po za tym obiektywnym faktem jest to, że generalnie komiksy w Polsce stosunku do zarobków są drogie. Nie jakoś zapirowo ale są drogie.

  Dla porównania w Niemczech i Finlandii tamtejsze odpowiedniki Giganta kosztują ok. 7 euro, a Holandii nawet poniżej 6.

  OdpowiedzUsuń
 7. W Danii niby drogo bo ok. 60 koron czyli w przeliczeniu 30-kilka złotych ale tam minumalnastawka za godzinę to ok. 150 koron czyli ponad dwa razy więcej niż koszt Giganta. W Polsce za minimalną płacę za godzinę Giganta się nie kupi.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka