Egmont we wrześniu: Kajko i Kokosz, Usagi, Muminki, Mój pierwszy komiks [Komiksy dla wszystkich]

Na wrzesień Egmont zapowiedział bardzo, ale to bardzo wiele tytułów. Wśród nich są kolejne tomy Czarodziejek W.I.T.C.H. i Klasycznych baśni Disneya, choć brakuje wcześniej zapowiedzianych albumów z Mikim od Glenatu. Jednakże większość zapowiedzi pokrywa się z tymi ogłoszonymi w ramach katalogu Egmontu, teraz jednak w końcu są znane szczegóły wydań. Jest też pewna niespodzianka. Wszystkie tytuły są dostępne na Egmont.pl z 30% rabatem 

15 września do sprzedaży trafi O.K.Corral, czyli 66. album serii Lucky Luke, który oryginalnie powstał pod koniec lat 90. i nigdy wcześniej nie został wydany po polsku. Autorami albumu są Xavier Fauche i Éric Adam, a rysunki wykonał Morris. W komiksie samotny kowboj udaje się do Tombstone, gdzie trafia na środek kampanii wyborczej pełnej niecnych zagrywek.

Tego samego dnia pojawi się już 12. album serii Yakari zatytułowany Yakari i kowboj. Seria o młodym Indianie stworzona przez Deriba i Joba powoli podbija serca młodych polskich czytelników, nie tylko za sprawą komiksu, ale też emitowanego w telewizji serialu. W nowej przygodzie młodzi bohaterowie spotykają nieufną pumę, sprytnego kojota i lubiącego przygody kruka.

We wrześniu do sprzedaży trafią też dwa nowe albumy serii nagrodzonych w konkursie im. Janusza Christy. Po raz siódmy z rzędu jesienią swoją premierę będzie miał album niezwykłej serii Bereniki Kołomyckiej - Malutki Lisek i Wielki Dzik. W Porządkach bohaterowie będą musieli zmierzyć się z deszczem, który zalał zamieszkiwaną przez nich dolinę.

Natomiast nie 15 września, lecz 29 września, swoją premierę będzie miał wiele razy przekładany trzeci tom humorystycznej serii Piotra Hołoda - Wojtek i Rudy. W albumie Wciąż rozrabiają nie zabraknie wielu zabawnych perypetii dwójki chłopców, którzy czas pakują się w różne kłopoty.

29 września, a nie jak początkowo planowano w październiku, pojawi się też pierwszy tom Kajko i Kokosz – Złota Kolekcja. 160-stroniowe wydanie będzie zawierać całość pierwszej historii o dzielnych wojach - Złoty puchar, a także liczne dodatki, w tym wstęp Pauliny Christy i artykuły opracowane przez Krzysztofa Janicza.

 

Natomiast w połowie września Egmont wyda czwarty album z serii Smerfy i świat emocji, edukacyjnego cyklu przeznaczonego dla młodych czytelników. Smerf, który wszystko uważał za niesprawiedliwe podobnie jak wcześniejsze albumy cyklu obok komiksu stworzonego przez Falzara, Culifforda i Dalenę znajdą się też wskazówki dla dzieci i rodziców jak radzić sobie z emocjami.

Pod koniec września natomiast pojawi się trzeci i przedostatni tom zbiorczej edycji Muminków. W przeciwieństwie do dwóch wcześniejszych albumów, 232-stronicowe tomiszcze będzie zawierało historie o Muminkach autorstwa Larsa Janssona, brata autorki serii, które zostały stworzone na początku lat 60. na potrzeby brytyjskiej prasy. Część historyjek była wydana w Polsce z przekładem Teresy Chłapowskiej, natomiast nowe opowieści przetłumaczył Ernest Kacpercki.

Gratką dla fanów Usagiego Yojimbo będzie zaplanowany na koniec września tom Bunraku i inne opowieści, który będzie zawierał całkiem nowe opowieści o króliku-roninie wydawane oryginalnie przez IDW. Komiks jest jednak kontynuacją wcześniejszych przygód, więc powinien być czytany po wieńczących serię Dark Horse'a Ukrytych lub zaplanowanym na przyszły rok 9. tomie Usagi Yojimbo Saga. Format wydania pozostanie bez zmian, ale tym razem historie o Usagim pojawią się w kolorze. Podobnie jak zawsze - serię polecamy ciut starszym czytelnikom.


29 września zadebiutuje linia Mój pierwszy komiks 5+, która będzie się wyróżniać na tle wszystkich do tej pory wydawanych przez Egmont publikacji gąbczastą oprawą przyjazną dla najmłodszych czytelników. Każdy album będzie liczył 32 strony, ale poszczególne serie będą różnić się formatami. Dwie z nich ukażą się w formacie zbliżonym do A4 i cenie okładkowej 34,99 zł, a dwie pozostałe w poziomym formacie bliskim A4 i cenie okładkowej 24,99 zł.

W większym formacie pojawią się pierwsze albumy dwóch serii, które doczekały się animowanych adaptacji znanych także w Polsce. Pan Borsuk i Pani Lisica - Spotkanie to początek serii stworzonej przez Brigitte Luciani i Eve Tharlet opowiadającej o nietypowej rodzinie składającej się z bobrów jak i lisów. Natomiast Opowieści z Bukowego Lasu - Urodziny to dzieło o przygodach króliczej rodziny stworzone przez Loïca Jouannigota.

Natomiast w formacie poziomym pojawi się pierwszy tom W cieniu drzew - Jesień pana Zrzędka, czyli serii opowiadającej o przygodach leśnych zwierzątek stworzonej przez artystę o pseudonimie Dav. W identycznej formie wydrukowane zostanie także włoski komiks Silvii Vecchini oraz Sualzo - Bartłomiej i Karmelek, historia o przygodach dwóch osiołków, ojca i syna, której pierwszy tom serii nosi tytuł Najlepsze miejsce.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl. Warto dodać, że już jutro swoją premierę będzie miał m.in. ósmy tom kolekcji Rosy - Ucieczka z Zakazanej Doliny.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka