Kaczor Donald 2021-04 - od dziś w sprzedaży - wielki powrót Czarnego Rycerza

Tak ciekawego Kaczora Donalda dawno nie było! Dziś w sprzedaży pojawił się 1015. numer pisma, 4. w tym roku, który jest poświęcony 70. urodzinom Dona Rosy. Z tej okazji Egmont przygotował nie ladą niespodziankę, czyli całkowicie nowy komiks Marco Roty z Arszenem Lampenem, słynnym włamywaczem dżentelmenem wymyślonym przez amerykańskiego twórcę. A nie jest to jedyna atrakcja. Numer jest przedrukiem dziewiątego tegorocznego wydania skandynawskich tygodników.  Poza kioskami dostępny także:
- na Egmont.pl
- na Empik.com

Don Rosa nie jest twórcą znanym z stworzenia wielu nowych postaci, acz Arszen Lampen jest chlubnym wyjątkiem. Do tej pory jednak włamywacz pojawił się jedynie w trzech komiksach Rosy i wydawało się, że nigdzie więcej bohater się nie pojawi, a tu w tym roku Egmont wraz z włoskim maestro Rotą przygotowali miłą niespodziankę. Co jednak najciekawsze w całej sytuacji, pierwsza historia z Lampenem, czyli Czarny Rycerz, pojawiła się po polsku dokładnie 6 dni przed premierą tego Kaczora Donalda w ramach ósmego tomu kolekcji Rosy. Czy pojawienie się tych dwóch historii - pierwszej i najnowszej z Czarnym Rycerzem w ciągu zaledwie 6 dni to zbieg okoliczności czy może specjalnie przygotowane wydarzenie? Kto wie, ale niezależnie od powodu, dostaliśmy naprawdę dobrego Kaczora Donalda.

Warto wyróżnić jeszcze co najmniej dwie inne historie, które znajdują się w wydaniu. W numerze przedrukowano klasyczną historię Vicara opowiadającą o przygodach Donalda i Daisy w świecie filmowym. Komiks pochodzi z końca lat 70., więc styl Vicara jest w nim trochę inny niż w najbardziej znanych w Polsce komiksach. Potencjał na ciekawą historię ma też 13-stronicowy holenderski komiks, w którym Sknerus ponownie musi zmierzyć się z Magiką de Czar. A na deser - 1-stronicówki autorstwa Barksa i Jippesa. Dodatkiem do wydania jest lepka łapka, natomiast w stopce po raz pierwszy pojawia się nowa nazwa Egmontu Polska - Story House Egmont.


Warto pamiętać, że to nie jest ostatnia ciekawy komiks z kaczkami przygotowany przez Egmont na koniec lipca. Za tydzień, 27 lipca premierę będzie miał kolejny Gigant Poleca, zawierający m.in. komiks z Kwantomasem, który jest dostępny już  w przedsprzedaży na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka