Komiksowe premiery - lipiec 2021 - Rosa, Kwantomas, Ernest i Rebeka

W tym roku wydawnictwa nie dają ani chwili wytchnienia czytelnikowi i nawet w lipcu, w środku lata, do sprzedaży trafi wiele nowości. Znajdą się wśród nich zarówno ciekawe kacze komiksy, jak i wiele innych równie interesujących pozycji.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE 

 • 14 lipca - Kolekcja Dona Rosy 8: Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Ucieczka z Zakazanej Doliny - 69,99 zł -  SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Wydanie składające się z wielu doskonałych komiksów stworzonych przez Rosę pod koniec lat 90. Tytułowy komiks jest kontynuacją klasyka Barksa opowiadającej o dolinie zamieszkanej przez dinozaury. Jednak chyba dla polskiego czytelnika największą gratką jest wcześniej niewydana po polsku historia - Czarny Rycerz. Wydanie zawiera też kolejny rozdział z młodości Sknerusa - Kowboj kapitanem, komiks o poszukiwaniu przez Sknerusa skarbu Jakoba Waltza, czyli Skarb Holendra i The Quest for Kalevala opowiadający o przygodach kaczki w świecie fińskiej mitologii wraz z niewydanym wcześniej po polsku epilogiem. Szczegółowe informacje o tomie są dostępne pod tym linkiem
 • 20 lipca - Kaczor Donald 2021-04 - 9,99 zł - POLECAMY!
  Prawdopodobnie najciekawsze wydanie pisma w tym roku. Gwoździem numerem jest The Tiger's Eye, czyli całkiem nowa historia o Arszenie Lampenie autorstwa Marco Roty, lecz interesująco wygląda także klasyczna opowieść Vicara Illstarred Moviestars, a na deser przygotowano krótkie historie Jippesa i Barksa. Prawdopodobny skład wydania jest dostępny na blogu. Numer można już kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl.
 • 27 lipca - Gigant Poleca 231: W dalekiej galaktyce - 15,99 zł - POLECAMY!
  Najbardziej interesujący historią w kolejnym Gigancie jest nowy komiks z cyklu o Kwantomasie - Srebro pustyni, który tym razem będzie rozgrywał się w Egipcie. Egipska historia o złodzieju dżentelmenie spotkała się z jeszcze cieplejszymi opiniami niż większość cyklu, więc można spodziewać się naprawdę dobrej przygodowej opowieści. Wyróżniającym komiksem jest też Tajemnica głębin , czyli komiks opowiadający o przygodzie Mikiego w okolicach Rowu Mariańskiego. Nie brakuje też całkowicie nowych historii - opowieści SF narysowanej przez Fecchiego jak i komiksu o Donaldzie i Maluchu z rysunkami Andersena. Pełne informacje o tomie znajdziecie w osobnym newsie.

KOMIKSY DISNEYA W USA

 • 28 lipca - Disney Masters Vol 17: Mickey Mouse - The Man from Altacraz - 29,99 $ - POLECAMY!
  . Kolejny tom cyklu przedstawiającego najlepsze komiksy Disneya z różnych zakątków świata jest poświęcony komiksom Romano Scarpy. W środku zawiera on klasyczny i wysoko oceniany kryminał The Man from Altacraz, pierwszą historię z udziałem Zenobii - The African Queen i opowieść o Sknerusie i Braciach Be - Risky Beesness. Więcej informacji o tomie jak i całym cyklu znajdziecie w osobnym tekście.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 6 lipca
  - Witek Sprytek i inne opowieści - 69,00 zł
  Nowe wydanie tomu zbierającego komiksy Papcia Chmiela spoza serii o przygodach Tytusa, Romka i A'Tomka. Publikacja zawiera wiele historii oryginalnie wydanych w latach 50. i 60. w różnych pismach, a także dodatki.
 • 14 lipca - Garfield 10. Tłusty koci trójpak - 79,99 zł - POLECAMY!
  Kolejna licząca prawie 300 stron dawka zabawnych historii opowiadających o rudym kocie autorstwa Jima Davisa, tym razem pochodzących z okresu 12 czerwca 1994 do 11 marca 1996 roku.
 • 14 lipca - Mali Bogowie 2: Uparty Ikar - 24,99 zł
  Drugi tom humorystycznej serii o kandydatach na olimpijskich bogów autorstwa Cazenove i Labriera. We Francji cykl składa się już z 11 albumów.
 • 14 lipca - Najwybitniejsi Naukowcy 3: Arystoteles. Głód wiedzy - 24,99 zł
 • 14 lipca - Najwybitniejsi Naukowcy 4: Einstein. Przeskok kwantowy - 24,99 zł
  Kolejne albumy Jordiego Bayarriego o najznamienitszych postaciach nauki. Poza komiksem tomy zawierają biogramy naukowców oraz posłowie autorstwa dr. Tomasza Rożka.
 • 14 lipca - Smerfy 28: Mama Smerfetka - 24,99 zł
  28. album serii o niebieskich ludzikach oryginalnie wydany w 2010 roku, którego twórcami są Alain Jost i Thierry Culliford, odpowiedzialny za scenariusz, oraz Pascal Garray, twórca rysunków.
 • 28 lipca - Chimery Wenus 1 - 39,99 zł - POLECAMY!
 • 28 lipca - Gwiezdny Zamek 5: Z Marsa do Paryża - 39,99 zł - POLECAMY!
  Seria fantasy opowiadająca o śmiałkach podbijających kosmos pod koniec XIX wieku rozrasta się do całego uniwersum. Gwiezdny Zamek Alexa Alice opowiada o dalszych losach Serafina i reszty jego znajomych, tym razem na powierzchni Marsa, natomiast Chimery Wenus opowiadają o aktorce, która rusza na Wenus w poszukiwaniu ukochanego.
 • 28 lipca - Ernest i Rebeka 3: Na ratunek - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Po długiej przerwie w końcu powraca cykl o dziewczynce i jej kolegi mikroba. Seria Bianco i Daleny opowiada o gorzko-słodkich perypetiach bohaterów, a każdy tom polskiego wydania to prawie 150 stron przygód. Recenzję dwóch pierwszych wydań znajdziecie na blogu.

Jeżeli kojarzycie, że w lipcu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu.
Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, livro.pl , taniaksiazka.pl czy inbook.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Ongrys i Yen Press

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka