Kaczor Donald 2021-04 - przykładowe strony - wielki powrót Czarnego Rycerza

(Być może) Jeden z ostatnich Kaczorów Donaldów, które warto kupić! 20 lipca w sprzedaży pojawi się 1015. numer pisma, 4. w tym roku, w którym znajdzie m.in. historia Marco Roty z Arszenem Lampenem, słynnym włamywaczem dżentelmenem znanym z komiksów Dona Rosy. Numer już można kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl.
Pismo w dużej części będzie przedrukiem dziewiątego tegorocznego wydania skandynawskich tygodników

Arszen Lampen do tej pory był znany tylko z trzech komiksów Rosy. Co jednak najciekawsze w całej sytuacji, pierwsza historia z Lampenem, czyli Czarny Rycerz, pojawi się po polsku dokładnie 6 dni przed premierą powyższego Kaczora Donalda w ramach ósmego tomu kolekcji Rosy. Przez lata wydawało się, że na tym skończyła się kariera Lampena, ale w tym roku Lars Jensen z włoskim mistrzem komiksów Disneya, czyli Marco Rotą, stworzyli całkiem nową opowieść przedstawiającą kolejną potyczkę Donalda i Sknerusa ze złodziejem. Czy pojawienie się tych dwóch historii - pierwszej i najnowszej z Czarnym Rycerzem w ciągu zaledwie 6 dni to zbieg okoliczności czy może specjalnie przygotowane wydarzenie? Kto wie. Ale z tego powodu szykuje się najciekawsze wydanie pisma od dawna.  

Warto wyróżnić jeszcze co najmniej dwie inne historie, które znajdą się w wydaniu. W numerze pojawi się klasyczna historia Vicara opowiadająca o przygodach Donalda i Daisy w świecie filmowym. Komiks pochodzi z końca lat 70., więc styl Vicara jest w nim trochę inny niż w najbardziej znanych w Polsce komiksach. Najpewniej pojawi się też 13-stronicowy holenderski komiks, w którym Sknerus ponownie musi zmierzyć się z Magiką de Czar. Na deser - 1-stronicówki autorstwa Barksa i Jippesa. 


To niejedyne wydanie z komiksami Disneya, które na lipiec przygotował Egmont. W przyszłym tygodniu pojawi się wcześniej wspominany tom kolekcji Rosy, natomiast 27 lipca premierę będzie miał kolejny Gigant Poleca, zawierający m.in. komiks z Kwantomasem, który jest dostępny już  w przedsprzedaży na Egmont.pl.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar