Kolekcja Dona Rosy 8 "Ucieczka z Zakazanej Doliny" - zapowiedź

Dzisiaj na Egmont.pl wystartowała przedsprzedaż ósmego tomu kolekcji Dona Rosy - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Ucieczka z Zakazanej Doliny, który trafi do sprzedaży 14 lipca.  224-stronicowy komiks zostanie wydrukowany w twardej oprawie, formacie B5 i niezmiennej cenie okładkowej 69,99 zł. 

Tom będzie zawierał komiksy Dona Rosy stworzone pod koniec lat 90., które po części zostały wydane po polsku w ramach Komiksów z Kaczogrodu z 2001 roku, ale nie w całości. Tytułowy komiks jest kontynuacją klasyka Barksa, który został wydana w ramach szóstego tomu tamtejszej kolekcji. Jednak chyba polscy czytelnicy najbardziej wyczekują na nigdy wcześniej niewydaną po polsku pierwszą historię o Arszenie Lampenie - Czarny rycerz. W wydaniu pojawi się też rozdział dodatkowy sagi o życiu Sknerusa - Kowboj kapitanem, kontynuacja komiksu wydanego we wcześniejszym tomie kolekcji, opowiadająca o poszukiwaniach przez Sknerusa skarbu Jakoba Waltza, czyli Skarb Holendra i The Quest for Kalevala opowiadający o przygodach kaczki w świecie fińskiej mitologii wraz z niewydanym wcześniej po polsku epilogiem.

Na łamach bloga jest też dostępny artykuł o całej kolekcji Rosy, a także spis wszystkich tomów serii. Warto pamiętać, że ledwie wczoraj do sprzedaży trafił kolejny tom Kaczogrodu Barksa - Na tropach jednorożca, który zawiera aż osiem długich historii, w tym słynne Na łonie natury i Kaczor perski.  Natomiast w poprzednim miesiącu premierę miał - Skarb dziesięciu awatar, czyli wydanie zawierające aż trzy długie komiksy niewydane wcześniej po polsku.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Piękna okładka! Zakazana dolina, W poszukiwaniu źródeł kalevali i Skarb Holendra. Zapowiada się świetny tom!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli wymieniłeś wszystkie tytuły, które wyszły już po polsku. Za dużo dubli w tym tomie, za tą cenę.

   Usuń
 2. No i fajnie. Dzięki temu i wieści o 30% zniżce już zamówiłem i to mi się podoba. Co do okładki ok, ale ten dinozaur wygląda mi jak jakiś tani efekt komputerowy niezbyt tam pasujący.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest normalny rysunek. Wystarczy tylko trochę inaczej go pokolorować i już wygląda właśnie tak bardziej... malarsko.

   Usuń
  2. O, to ciekawe. To ładna iluzja dla oka. :)

   Usuń
  3. Tak sobie przejrzałem ostatnie dwa wydania i (jak ktoś jak ja ma prawie wszystko) to wyjątkowo uważam, że szkoda kasy na 2 ostatnie tomy. Słabe okładki jak dla mnie i bardzo nie podobają mi się ci dwaj brazylijscy koledzy...jakoś tak 'wstyd mi' jak na nich patrzę. Wyglądają tak jakoś dziecinnie, że aż mnie odrzuca. A bardzo rzadko takie uczucie mam wobec kaczych komiksów. Do tego żaden z rzadkich przebłysków z ich udziałem co u nas wydano mi się nie podobał. A wiecie, że ja jestem wrogiem wybiórczego kupowania, ale są przypadki, gdzie warto po prostu zastanowić się- byleby była to własna decyzja. Na plus na pewno mieć komplet obok siebie, zamiast co komiks sięgać po inne wydania, ale jeśli o mnie chodzi to akurat te komiksy nie są moimi ulubionymi- wyjątek 'Pierwszy wynalazek' (wreszcie ci, co go nie znają będą mieli szanse, bo dorwać "DIodakowy wynalazek" to trzeba mieć maaaasę szczęścia i ok. 200 pln.).
   A bulić za te dodatki to też niezbyt, nawet pomimo tego, że póki co uważam je za świetne i dzięki nim dużo bardziej "zżyłem się" z panem Rosą. Bo sporo małych minusów wpłynęło na tę decyzję, dlatego jako wyjątek ją tu przedstawiam. Bo jednak w końcu tworzę wielką kompozycję, czyli wybieram co chcę mieć, a nie wszystko co zostało kiedykolwiek wydane jak leci. Zapraszam do refleksji i dyskusji.

   Usuń
  4. Tej serii nie mam pełnej. Mam tylko Komputery i Piratów chyba. Dzięki za argument za kupnem 8 tomu. Chociaż drogo wychodzi.

   Usuń
  5. A proszę- najfajniejsze są dyskusje i to jak można komuś pomóc. :) Dlatego właśnie przestawiłem swój punkt widzenia, dzięki czemu można spojrzeć na sprawę inaczej, ewentualnie może ktoś mnie przekona, że lepiej mieć. Do tego lekko zwracam Ci honor z narzekaniem na reprinty, bo jak patrze ile % u nas wydano komiksów z daną postacią (najczęściej 15%+) to pomijając jakieś serie dedykowane to ile można?! Albo skoro nie mamy tomów 1 do 1 to wybrać jakiś, co tych reprintów jest mniej, albo jasno (co by mega sie przydało) rozróżnić "MG" od "Mamuta" choćby tym, że w "MG" byłby właśnie komiksy tematyczne, które mogą się powtarzać (bo mimo, że dobry reprint nie wadzi, bo trzeba myśleć o nowych fanach to wobec tego co napisałem to zbrodnia). Ale jak już pisałem wcześniej- trza krytykować merytorycznie i nie tylko z własnej perspektywy 'bo ja to mam'.
   REASUMUJĄC: znów wina niechlujstwa i braku jakiegokolwiek pomysłu egmontu. Z ich działań nie widać chęci ani o nowych fanów, ani weteranów. A po sprzedaży "Kaczogrodów" i kolekcji Rosy widać bardzo wyraźnie, że popyt na kaczki mimo wszystko jest duży.

   Usuń
  6. Zapomniałem dodać- sam nie chcę "I-team", a i reszty też nie chciałem- ale jak zobaczyłem 4 wydania za 8 dych w dobrym stanie stwierdziłem, że warto. :) Tak to byłby rzeczy, których bym nie brał. Mimo, że czuję wdzięczność tym co kupili tomisko "Życia i czasów", bo to pomogło w starcie kolekcji to bardzo sie cieszę, że ja tego nie mam. Tak dostałem to w 2 tomach kolekcji i mimo wszystko jakoś aż tak cała saga do mnie nie przemawia, bo jak na mój gust Sknerus jest w niej zbyt "przesadzony". Wiadomo twardziel i tak dalej, ale. :) Ale to mój odbiór.
   W każdym razie często przypadek pozwala na nabycie czegoś dodatkowego- dla mnie najważniejszą z takich sytuacji był niesamowity rarytas o istnieniu, którego nawet nie wiedziałem- kalendarz szkolny z roku 2004/05, którego nie ma na inducks, a w internecie są z 2 zdjęcia może.

   Usuń
 3. Czytam właśnie tom 7 "Skarb 10 Avatar". Po pierwsze komiks tytułowy jest genialny. Po drugie jest on bardzo mądry i przenikliwy w wątku politycznym i motywacji miejscowego maharadży. Po trzecie - teraz mam żal do Egmontu, że 20 lat temu w 2 tomie ŻiCSMK użyli tej samej okładki, z tego właśnie komiksu, ale tego komiksu nie zamieścili. To mogli dać chociażby okładkę właśnie z tomu 8. Zły Egmont.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Special 2023-01 "Młody Kaczor Donald: Kroniki młodego Donalda" - zapowiedź nowej serii!

Gigant Poleca Extra 2023-06 "Disney 100" - dziś premiera rocznicowego tomu

Gigant Poleca Extra 2023-07 "Halloween" - zapowiedź - Casty, Nucci, Cavenago i De Felici