Kaczogród Carla Barksa 12 "Na tropach jednorożca" - dziś oficjalna premiera

Dzisiaj do sprzedaży trafił Kaczogród. Carl Barks - Na tropach jednorożca i inne historie z roku 1950. Jest to już dwunasty wydany tom z pełnej kolekcji poświęconej opowieściom najsłynniejszego twórcy kaczych komiksów w historii, który wyróżnia się tym, że zawiera aż osiem długich komiksów z najlepszego okresu w karierze Barksa. Cena okładkowego 248-stronicowego tomu wynosi 69,99 zł. Pełne informacje o kolekcji znajdziecie w tym tekście

Z powodu obecności tak wielu długich komiksów, ciężko stwierdzić, który z nich jest najciekawszy. Album otwiera tytułowa historia o poszukiwaniu mitycznego jednorożca, która doczekała się wielu nawiązań w historiach Rosy, ale to nic w porównaniu z Na łonie natury (8. miejsce na topliście Inducks), najdłuższym komiksem napisanym i narysowanym przez Barksa opowiadającym o wakacjach Donalda i mającym silne, nadal aktualne, ekologiczne przesłanie. W tomie można znaleźć też jedną z najpoważniejszych historii z kaczkami - Kaczor perski (11. miejsce na topliście), w której kaczki porywa zły naukowiec, który chce poznać sekret życia i śmierci. Poza tym nie brakuje też równie dobrych opowieści o zaklętej klepsydrze, Sknerusie i gadającej papudze, cyrkowcach oraz świątecznych prezentach. A wszystko to okraszone doskonałymi rysunkami, gdzie coraz częściej można zauważyć postaci bez psich nosów. 

Przykładowe strony z publikacji są dostępne tutaj. Na kolejny tom kolekcji trzeba poczekać do sierpnia, kiedy pojawi się Deszcz pieniędzy i inne historie z lat 1951-1952 zawierający m.in. Dangerous Disguise, niesamowicie narysowaną parodię opowieści szpiegowskich, oraz niezwykle klimatyczne In Old California!, czyli komiks opowiadający o przygodach Donalda i siostrzeńców w dawnej Kalifornii. Warto też pamiętać o innych publikacjach, zaledwie kilkanaście dni temu premierę miał siódmy tom kolekcji Rosy - Skarb dziesięciu awatarów, a w poprzednim tygodniu specjalny tom Gigant Poleca Extra.

XII TOM - Na tropach jednorożca i inne historie z roku 1950
Premiera: 5 maja 2021, Liczba stron: 248, Stron komiksów: 228 (w tym 139 premierowych)
  • Krótkie:
  • Skóra na niedźwiedziu - 8 stron - reprint z KD 2008-27 i 2020-05 
  • + 2 jednostronnicówki (2 premierowe)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela