Kaczor Donald 2021-03 - prawdopodobny skład i okładka - Rodriques, Barks i Fecchi

Komiksy GIGANT na Facebooku udostępniły we słabej rozdzielczości okładkę trzeciego tegorocznego Kaczora Donalda, a Centrum Komiksów Disneya nawet z takich danych może wydobyć jakie komiksy będą w numerze. 1014. wydanie ukaże się w sprzedaży już 21 maja, a na Egmont.pl jest już dostępny w przedsprzedaży.
Numer w dużej części będzie przedrukiem siódmego tegorocznego wydania skandynawskich tygodników.

Problemem obecnego Kaczora Donalda jest głównie to, że ciężko zachwycać się pismem o takiej ilości stron i układanym według takich, a nie innych standardów, które ukazuje się co dwa miesiące. Nie zmienia to faktu, że numer wygląda całkiem porządnie, ale brak w nim jakichkolwiek fajerwerków.

Trochę smuci, że komiksem Barksa będzie akurat historia wydana 2 miesiące temu w ramach kolekcji, ale jest to doskonały ten-pager opowiadający o wieloletnim śnie, w który zapadł Donald. Zdecydowanie jednak bardziej pozytywnie zapowiada się rozpoczynająca numer nowa historia o Donaldzie i Maluchu autorstwa Rodriquesa, sympatycznymi akcentami może być też mysia historia Petrossiego, a także drugi w ostatnim czasie holenderski komiks o wilkach narysowany przez Fecchiego.

Marzeniem pewnie niejednego fana byłoby, gdyby Kaczor Donald przekształcił się chociażby w Micky Maus Comics, czyli 96-stronicowe pismo wypełnione po brzegi komiksach. Ale raczej nikt nie sądzi, że Egmont kiedykolwiek zdecyduje się na taki ruch.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Disney Publishing Worldwide

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela