Kolekcja Dona Rosy 8 "Ucieczka z Zakazanej Doliny" - zapowiedź

Dzisiaj na Egmont.pl wystartowała przedsprzedaż ósmego tomu kolekcji Dona Rosy - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Ucieczka z Zakazanej Doliny, który trafi do sprzedaży 14 lipca.  224-stronicowy komiks zostanie wydrukowany w twardej oprawie, formacie B5 i niezmiennej cenie okładkowej 69,99 zł. 

Tom będzie zawierał komiksy Dona Rosy stworzone pod koniec lat 90., które po części zostały wydane po polsku w ramach Komiksów z Kaczogrodu z 2001 roku, ale nie w całości. Tytułowy komiks jest kontynuacją klasyka Barksa, który został wydana w ramach szóstego tomu tamtejszej kolekcji. Jednak chyba polscy czytelnicy najbardziej wyczekują na nigdy wcześniej niewydaną po polsku pierwszą historię o Arszenie Lampenie - Czarny rycerz. W wydaniu pojawi się też rozdział dodatkowy sagi o życiu Sknerusa - Kowboj kapitanem, kontynuacja komiksu wydanego we wcześniejszym tomie kolekcji, opowiadająca o poszukiwaniach przez Sknerusa skarbu Jakoba Waltza, czyli Skarb Holendra i The Quest for Kalevala opowiadający o przygodach kaczki w świecie fińskiej mitologii wraz z niewydanym wcześniej po polsku epilogiem.

Na łamach bloga jest też dostępny artykuł o całej kolekcji Rosy, a także spis wszystkich tomów serii. Warto pamiętać, że ledwie wczoraj do sprzedaży trafił kolejny tom Kaczogrodu Barksa - Na tropach jednorożca, który zawiera aż osiem długich historii, w tym słynne Na łonie natury i Kaczor perski.  Natomiast w poprzednim miesiącu premierę miał - Skarb dziesięciu awatar, czyli wydanie zawierające aż trzy długie komiksy niewydane wcześniej po polsku.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Piękna okładka! Zakazana dolina, W poszukiwaniu źródeł kalevali i Skarb Holendra. Zapowiada się świetny tom!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli wymieniłeś wszystkie tytuły, które wyszły już po polsku. Za dużo dubli w tym tomie, za tą cenę.

   Usuń
 2. To jest normalny rysunek. Wystarczy tylko trochę inaczej go pokolorować i już wygląda właśnie tak bardziej... malarsko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytam właśnie tom 7 "Skarb 10 Avatar". Po pierwsze komiks tytułowy jest genialny. Po drugie jest on bardzo mądry i przenikliwy w wątku politycznym i motywacji miejscowego maharadży. Po trzecie - teraz mam żal do Egmontu, że 20 lat temu w 2 tomie ŻiCSMK użyli tej samej okładki, z tego właśnie komiksu, ale tego komiksu nie zamieścili. To mogli dać chociażby okładkę właśnie z tomu 8. Zły Egmont.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tej serii nie mam pełnej. Mam tylko Komputery i Piratów chyba. Dzięki za argument za kupnem 8 tomu. Chociaż drogo wychodzi.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela