Światła Północy, Mali Bogowie i Muminki - przykładowe plansze [Komiksy dla wszystkich]

Kaczogród Barksa nie jest jedyną ciekawą nowością, która trafiła w tym miesiącu do sprzedaży od komiksowego działu Egmontu. Część tytułów już od kilkunastu dni są dostępne w księgarniach, a inne dopiero do nich powoli docierają. Wśród komiksów nie brak kontynuacji znanych i lubianych serii, jak i bardzo ciekawych nowości. Wszystkie komiksy do końca tygodnia są dostępne z 30% zniżką na egmont.pl

Na początku miesiąca zadebiutował drugi tom zbiorczego wydania komiksowych Muminków. W 244-stroniowym wydaniu znajduje się kolejne 10 historii rozgrywających się w dolinie Muminków opublikowanych na łamach brytyjskiej prasy, a stworzonych przez Tove Jansson, część z nich nie była wcześniej publikowana po polsku. Podobnie jak wcześniej wydany pierwszy tom, wydanie zostało wydrukowane w formacie A4, a cena okładkowa wynosi 99,99 zł.  

Również 5 maja do sprzedaży trafił dziesiąty album Smerfów - Zupa ze Smerfów. Jest to ostatni album serii o niebieskich stworkach, który w całości został stworzony przed powstaniem słynnej animowanej serii. Za napisanie i narysowanie albumu odpowiedzialni byli Peyo, twórca serii, i Yvan Delporte. Tom wcześniej został opublikowany przez Egmont w 1998 roku, a teraz po wielu latach wznowiono go w ramach nowej reedycji.

Po dłuższej przerwie powróciła także seria Kasia i jej kot, której recenzję dwóch pierwszych tomów znajdziecie na blogu. W trzecim tomie gagowej serii rysowanej przez Yrgane Ramon znajdują się historie z albumów 7-9, które ledwie co zostały wydane we Francji. Łącznie w wydaniu można znaleźć prawie 150 stron pełnej humoru opowieści o dziewczynce i jej kocie. 

Egmont nie zapomina także o Lucky Luke'u dostarczając niewydany nigdy wcześniej w Polsce album. 64. tom serii Lucky Luke - Belle Star został stworzony przez Morrisa i Xaviera Fauche w 1995 roku i jest jednym z niewielu historii o samotnym kowboju narysowanym przez autora serii, który nadal nie został wydany w Polsce. Polscy czytelnicy mogą poznać historię o jednej z najsławniejszych kobiet Dzikiego Zachodu – Belle Starr z rancza Younger’s Bend.

Natomiast dziś swoją premierę miały pierwsze albumy dwóch nowych serii przeznaczonych z myślą o szerokim gronie czytelników. Pierwszą z nich są Mali Bogowie - Piorun do drapania, czyli gagowa seria opowiadająca o młodych istotach mitycznych, którzy chcieliby się znaleźć w greckim panteonie bóstw. Za serię, w której poza komiksami znajdują się też popularnonaukowe opowieści o mitologii greckiej, odpowiedzialni są Christophe Cazenove, znany m.in. z serii Sisters, i Philippe Larbier. Pierwszy 48-stronicowy album został wydany w formacie A4 i cenie okładkowej 24,99 zł.

 

Jednak chyba bardziej intrygującym tytułem są Światła północy - W dolinie trolli. Jest to skandynawska seria komiksowa stworzona przez Malin Falch, która opowiada o bohaterce przeżywającej przygody w świecie pełnym potworów, wikingów i walki o dobro. Nie brak tutaj nawiązań do skandynawskich mitów, legend i baśni. Obecnie seria składa się z trzech tomów. Pierwszy tom kosztuje 39,99 zł, został wydany w twardej oprawie, w formacie A5 i liczy 168 stron.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na swiatkomiksu.pl. W tym miesiącu swoją premierę miały też kolejne albumy z serii DC 13+ czy komiks z serii Star Trek.

Komentarze

  1. Nie na temat: Ciekawe, czy kiedyś będzie dodruk Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Ja nie kupiłem tego wydania.:(

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)