Kaczor Donald 2021-03 - skład i okładka - Rodriques, Barks i Fecchi

W przyszłym tygodniu, 21 maja, do sprzedaży trafi 3. w tym roku, a 1014. ogółem numer Kaczora Donalda, w którym znajdzie się ponad 40 stron kaczych i mysich komiksów. Nie zabraknie ciekawych historii, a już w tym momencie z rabatem 30% wydanie jest dostępne w przedsprzedaży na Egmont.pl.
Numer będzie przedrukiem siódmego tegorocznego wydania skandynawskich tygodników

Pozytywnie zapowiada się rozpoczynająca numer nowa historia o Donaldzie i Maluchu autorstwa Rodriquesa, hiszpański twórca nie raz i nie dwa w ostatnim czasie pokazał, że potrafi bardzo dobrze rysować komiksy Disneya. Sympatycznym akcentam może być też mysia historia Petrossiego, szczególnie, że od lat w Kaczorze Donaldzie nie wydano żadnego komiksu włoskiego rysownika, który w międzyczasie współpracował chociażby z Glenatem. Różnorodność wprowadzi też drugi w ostatnim czasie holenderski komiks o wilkach narysowany przez Fecchiego.

Trochę smuci, że komiksem Barksa będzie akurat historia wydana 2 miesiące temu w ramach kolekcji, ale jest to doskonały ten-pager opowiadający o wieloletnim śnie, w który zapadł Donald. W tym wypadku może się zdarzyć, jak już bywało w przeszłości, że historia zostanie zamieniona na inną, ale osobiście bym na to nie stawiał. 


Nie jest to jedyna publikacja z kaczkami, która zadebiutuje w najbliższym czasie. Pod koniec maja pojawi się nowy tom Giganta Poleca - Wielki mecz zawierający m.in. 60-stronicowy komiks Gervasio i Cavazzano, a na początku czerwca MegaGiga - 100 lat!. Oba tomy też są już dostępne w przedsprzedaży na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Fajnie by było gdyby KD był tygodnikiem;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytamy, zobaczymy. Okładka fikuśna- poza tą komórką przypomina mi wygłupy z dawnych lat, więc wesoło. Na minus nie tyle sam reprint, a bardzo gorzki fakt jak wiele W OGÓLE nie zostało u nas wydanych komiksów. Jak ktoś chce się dobić, niech wejdzie na induck w jakąkolwiek postać, statystyki i tam będzie ilościowo i % ile w danym kraju wydano.. No, ale każdy nowy kaczy komiks to radość. :) No i wspierać trzeba.
  PS: Jakby kogoś interesowała ciekawostka, właśnie zaktualizowałem zdjęcia mojego zbioru. Jakość marna, do tego ze mnie fotograf także lichy- ale wydaje mi się, że jako całość jest to warte zobaczenia. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I nie dodałem oczywiście- należy kliknąć w mój profil i tam jest link.

   Usuń
  2. wow widziałem zdjęcia i ale tego dużo! ja zbieram od 2019 i aktualnie mam w kolekcji 7 megagiga, 9 mamutów, 12 kaczogrodów, 7 wujków sknerusów i kaczorów donaldów, 34 giganty, 2 ŻiCSM jedno z błędami drugie bez, agenci i detektywi, przygodę na balkonie, jedną opowieść komiksową o młodym donaldzie, wielką księgę disneya, 4 powtórki, 3 niemieckie lustiges taschenbuch i 1 niemiecki lustiges taschenbuch special.
   razem 73 polskie komiksy, młodego kaczora donalda, wielką księgę disneya, 4 powtórki i 4 niemieckie
   a wszystkie razem to 83. at dość dużo jak na 2 lata zbierania

   Usuń
  3. Mam nadzieję, że sie podobało. :) Noo to brawo- już jest ładne i w każdej chwili możesz zbierać jeszcze więcej. Mała podpowiedź- niektóre rzeczy są bardzo drogie i nie warte + troche będzie wydanych w ramach tomów kolekcji, więc warto poczekać po prostu na resztę "Kaczogrodów" i tomów kolekcji Rosy. Ja na przykład zbieram to co chciałem mieć, a nie wszystko jak leci. Warto sobie samemu sprawdzić co się podoba- mimo wszystko wybór jest niezgorszy. (np: ja dostałem od sprzedających kiedyś, ale sprzedałbym "Kaaarny" i 2 nr. "Wechikułu czasu" bo zwyczajnie mi się nie podobają)
   Ja, jak mam w opisie od dziecka czytam. Ale jak mogę napisać "ku przestrodze" a zarazem "ku pokrzepieniu serc"- nie warto dać się zaszczuć, że "to głupie", "za drogie", "dla dzieci", "za dużo miejsca zajmuje" czy cokolwiek. Człowiek musi mieć jakieś hobby i jego własne decyzje powinny wpływać na to czy coś chce robić czy nie. Także życzę wytrwałości i zbieractwa ciągłego, bo ja popełniłem ten błąd, że kilkanaście lat jakoś przestałem zbierać i myślałem, że " a będzie kasa to hurtowo kupie". I doopa, to nie to samo no i się nie wspierało aktywnie sprzedaży. Najlepiej więc być na bieżąco. Pozdrawiam serdecznie. :)

   Usuń
  4. Ja mam 8 Gigantów mamutów, 8 Megagiga, 22 Giganty poleca, 6 Kaczorów Donaldów, 1 Gigant poleca extra, Przygodę na balkonie, 2 Kaczogrody, plakat 1000 KD i jeden tom młodych kaczek. Razem 50 tomów. Gdyby ktoś chciał zobaczyć mój profil na inducks, mój nick to Myniu i jestem na 1104 miejscu. Od miesiąca prowadzę też instagrama @kaczy_blog.

   Usuń
  5. No, to też ładnie, aby do przodu. :) Zachęcam do powiększania kolekcji, ale bez przesady w żadną ze stron. :) No i polecam też jak macie punkty z tańszą prasą pokopać- sporo rzeczy za psi grosz szło zdobyć. Ale też są te duopaki nowych "Mamutów" i "Gigantów" więc też poza portalami aukcyjnymi dobry sposób na prędkie zdobycie fajnych i pulchnych wydań. :)

   Usuń
  6. Zbieram od 2019, ale przez cały 2020 nie zbierałem. Komiksy włożyłem do szafy i o nich zapomniałem, ale niedawno podczas robienia porządków znalazłem je i od nowa się w nich zakochałem. :)

   Usuń
  7. ja ostatnio byłem w empiku w magnoli we wrocławiu i kupiłem dwupak przygoda w dżungli i stalowy dziób a jak spojrzałem na numery to mnie zatkało w jakich odstępach czasowych je sprzedawano

   Usuń
  8. No, z jednej strony to minus, ale z drugiej plus- bo co mnie przeraża strasznie trudno o numery archiwalne. Bo oczywiście w wydawnictwie "pracują" dyletanci i niechluje- tylko tak bym nazwał cenzuralnie to co się odwala w egmoncie. I jak nowy fan komiksów ma zbierać, jeśli ma to tak utrudnione? Bo kupować na sztuki dużo roboty i za każdym razem za wysyłkę też lipa. Ale, żeby nie było negatywnie przynajmniej coś na jakiś czas na stronce mają i z -30% dużą paczką można już zaoszczędzić trochę grosza. No i żeby nie było, że nie widzę- jak na nich (egmont) ostatnio bardzo ładnie- skoro już wieści są pierwsze, że "Przygoda na kempingu" ma być już w czerwcu to naprawdę jest fajnie i sporo lepiej niż sie bym spodziewał. :)

   Usuń
  9. i przede wszystkim nie dajcie sobie wmówić iż dobrym pomysłem jest wyrzucenie/oddanie na makulaturę waszej kolekcji komiksów (gigantów, kaczorów donaldów itp.) dlatego iż jesteście za starzy żeby to czytać. Warto nawet choćby zanieść na strych czy do piwnicy bo nawet jeśli aktualnie macie wrażenie iż nie będziecie już ich więcej czytać to zawsze w przyszłości możecie zmienić zdanie i będzie można wziąć jakiś numer do lektury. Problem z brakiem miejsca w pokoju oczywiście u wielu osób jest realną przeszkodą ale często da się to jakoś rozwiązać inaczej niż wyrzucając komiksy (można w skrajnych przypadkach przestać kupować nowe numery lub jakoś lepiej sobie przestrzeń zagospodarować).

   Usuń
  10. lub zachować dla swoich dzieci

   Usuń
 3. Dokładnie tak jak pisze Kaczogród. Do tego (chociaż nie polecam) zawsze może też być to jakaś lokata kapitału jakby nagle trzeba było gotówki, więc jak na "bzdury" to te komiksy mają sporo zastosowań. :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca 246 "Tajemnicza świątynia" - zapowiedź - Fecchi, Ferraris, Michelini

MegaGiga 60 "Ku przestworzom!" - zapowiedź - Scarpa, De Vita, Asteriti