Gigant Poleca 230 "Wielki mecz" - od dziś w sprzedaży - Cavazzano, Gervasio i Zanchi

Majowy, futbolowy tom Giganta Poleca trafił dzisiaj do kiosków i innych punktów sprzedaży. Wielki mecz zawiera ćwierć tysiąca stron komiksów z kaczymi i mysimi bohaterami, w tym wiele ciekawych i długich historyjek, nie tylko o tematyce związanej z piłką nożną. Tom jest dostępny także na Egmont.pl z 30% rabatem.
Tom będzie kopią majowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch

Największą nowego tomu na pewno jest długi, trzyczęściowy, 60-stronicowy komiks stworzony przez Marco Gervasio i Giorgio Cavazzano. W nim dwaj twórcy znani z wielu doskonałych historii o Superkwęku łączą siły i przedstawiają zupełnie nową opowieść o kaczym mścicielu, która spotkała się z bardzo ciepłymi opiniami we Włoszech - wg plebiscytu forum Papersera komiks był szóstą najlepszą kaczą historią wydaną w poprzednim roku. Jednak w tej beczce miodu musi być łyżka dziegciu, w Gigancie nie znajdziecie prologu historii.

Drugą wyróżniająca się historią jest mysi komiks Zironiego, który opowiada o przodkach Mikiego i Goofiego podróżujących przez Stany Zjednoczone XX wieku. Komiks wygląda na niesamowicie klimatyczną opowieść, co także odzwierciadliło w ocenach włoskich czytelników, którzy uznali go za jedną z najlepszych mysich historii 2018 roku. Na tym się nie kończą atrakcje, tom otwiera komiks Druga szansa, który jest kontynuacją Meczu o dużą stawkę. a wśród kolejnych historii znaleźć m.in. komiks o Kwakerfellerze, opowieść o potyczce Mikiego z Fantomenem, zabawną przygodę Dziobasa, czy komiks o Donaldzie i Daisy narysowany przez Dalenę, autora Ernesta i Rebeki oraz Smerfy i świat emocji.


Przy okazji przypominamy, że równo za tydzień na półki kiosków zawita MegaGiga - 100 lat!, który być może nie będzie najlepszym tomem, ale na pewno ma naprawdę ładną okładkę. Wszystkie komiksy są obecnie dostępne na Egmont.pl z 30% zniżką. Cały czas jest dostępna prenumerata, w ramach której 6 kolejnych tomów Giganta kosztuje jedynie 66zł.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Moja poczta się opóźnia. Dwa inne listy przyszły, ale Giganta z prenumerki nie było. Mam nadzieję, że w poniedziałek wreszcie dojdzie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiem, ale o co chodzi z tym, że zostawić. Chciałeś je sprzedać?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru