Komiksowe premiery - maj 2021 - Barks, długi Superkwęk i światła Północy

 Zwykle maj był miesiącem związanym z Festiwalem Komiksowa Warszawa, więc na ten miesiąc wydawnictwa przygotowywały wiele nowości. W tym roku w normalnym terminie festiwal się nie odbędzie, więc zapowiedzi aż tak wiele nie ma. Nie zmienia to faktu, że ukaże się wiele ciekawych tytułów.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 5 maja - Kaczogród. Carl Barks 12: Na tropach jednorożca i inne historie z roku 1950 - 69,99 zł -  SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Prawdziwa gratka dla fanów długich komiksów, ponieważ jest to tom zawierający aż osiem długich opowieści Barksa. Wśród nich można znaleźć m.in.tytułową historię o poszukiwaniu mitycznego jednorożca, wakacyjne i niezwykle aktualne do dziś ze swoim morałem Vacation Time, przygodową opowieść rozgrywającą się na Bliskim Wschodzie - Kaczor perski. a także inny doskonały komiks opowiadający o podróży kaczek - Zaklęta klepsydra. A w tomie znajdzie się też kilka krótszych opowieści. Szczegółowe informacje o publikacji są dostępne w osobnym tekście.
 • 21 maja - Kaczor Donald 2021-03 - 9,99 zł
  Najprawdopodobniej w numerze pojawią się historie z siódmego tegorocznego wydania skandynawskich tygodników, a wśród nich m.in. Rip Van Donald Barksa, a także nowy komiks o Donaldzie i Maluchu narysowany przez Rodriquesa czy historia o wilkach stworzona przez Fecchiego. Prawdopodobny skład wydania jest dostępny na blogu. Numer można już kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl.
 • 28 maja - Gigant Poleca 230: Wielki mecz - 15,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Gwoździem kolejnego Giganta na pewno będzie trzyczęściowy komiks o Superkwęku stworzony przez Gervasio i Cavazzano pt. Nowy wspaniały park. Jednak bardzo ciekawie wygląda także Tam królował blues, czyli komiks o przodach Mikiego i Goofiego podróżujących przez USA czy Łowcy duszków z udziałem Fantomena i profesora Enigma. Nie zabraknie piłkarskiego motywu, ponieważ tom otworzy komiks Druga szansa, który prawdopodobnie jest kontynuacją zeszłorocznego Meczu o dużą stawkę.Pełne informacje o tomie znajdziecie w osobnym newsie.

KOMIKSY DISNEYA W USA

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 5 maja - Kasia i jej kot 3 - 39,99 zł
  Po dłuższej przerwie powraca seria Yrgane Ramon o dziewczynce i jej kocie, która oryginalnie jest m.in. wydana w Le Journal de Mickey. Recenzję dwóch pierwszych tomów znajdziecie na blogu, a trzecie wydanie będzie zawierało historie z albumów 7-9.
 • 5 maja - Legenda Korry: Wojna o wszystko 3 - 49,80 zł
  Trzeci i zamykający cykl Wojna o wszystko tom komiksowej kontynuacji popularnego serialu animowanego Nickelodeona. Historia została napisana przez Michael Dante DiMartino, współtwórcę kreskówki, a rysunki stworzyła Irene Koh.
 •  

  5 maja
  - Lucky Luke 64: Belle Star - 24,99 zł
  Jeden z ostatnich nigdy wcześniej niewydanych w Polsce albumów narysowanych przez Morrisa został stworzony w połowie lat 90. do scenariusza Xaviera Fauche w 1995 roku. W nim ważną rolę odgrywa jedna z najsławniejszych kobiet Dzikiego Zachodu – Belle Starr z rancza Younger’s Ben.
 • 5 maja - Muminki 2 - 99,99 zł - POLECAMY!
  W latach 50. i 60. Tove Jansson z bratem Larsem tworzyła komiksowe historie o Muminkach na potrzeby brytyjskiej prasy. Drugi tom zawiera w większości paski znane w Polsce, ale też parę wcześniej niewydanych historii. 
 • 5 maja

  - Smerfy 10: Zupa ze Smerfów - 24,99 zł - POLECAMY!
  Ostatni album serii o niebieskich stworkach, który w całości został stworzony przed powstaniem słynnej animowanej serii. Za napisanie i narysowanie albumu, który został już niegdyś wydany po polsku odpowiedzialni byli Peyo, twórca serii, i Yvan Delporte.
 • 19 maja - Bajka na końcu świata 6: Operacja Trufla - 39,90 zł
  Najnowszy tom postapokaliptycznej serii dla najmłodszych autorstwa Marcina Podolca opowiadający o przygodach Wiktorii i Bajki, dziewczyny i psa, które wędrują, by odnaleźć rodziców.
 • 19 maja

   

  - Mali Bogowie 1: Piorun do drapania - 24,99 zł
  Nowa gagowa seria opowiadająca o młodych istotach mitycznych, którzy chcieliby się znaleźć w greckim panteonie bóstw. Za serię, która oryginalnie jest wydana m.in. w Le Journal de Mickey odpowiedzialni są Christophe Cazenove, znany m.in. z serii Sisters, i Philippe Larbier. 
 • 19 maja - Światła Północy 1: W krainie trolli - 39,99 zł - POLECAMY!
  Skandynawska seria komiksowa stworzona przez Malin Falch, która opowiada o bohaterce przeżywającej przygody w świecie pełnym potworów, wikingów i walki o dobro. Nie brak w niej  nawiązań do skandynawskich mitów, legend i baśni. 

Na dniach do sprzedaży trafi Zakazany port stworzony przez Turconiego i Radice. Marynistyczna historia przeznaczona dla starszych czytelników została stworzona przez duet odpowiedzialny za wiele doskonałych historii Disneya, w tym Wyspę skarbów. Komiks jest dostępny na stronie wydawnictwa.

Jeżeli kojarzycie, że w maju zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu.
Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, livro.pl , taniaksiazka.pl czy inbook.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Amber i Fantagraphics

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!