Gigant Poleca Extra 2 "Przygoda na kempingu" - skład - Scarpa, Fecchi i Andersen

W czerwcu pojawi się w sprzedaży drugi Gigant Poleca Extra - Przygoda na kempingu. Podobnie jak wydany w poprzednim roku tom Przygody na balkonie będzie on liczyć 192 stron, kosztować 14,99 zł oraz zawierać zarówno komiksy jak i wakacyjne porady. Niestety tom nie wygląda równie ciekawie co publikacja z poprzedniego roku.
Wydanie będzie przedrukiem niemieckiego Lustiges Taschenbuch Camping.

Co trzeba podkreślić na samym początku. LTB Camping podobnie jak wydany w poprzedni roku LTB Balkonien to są robione niskim kosztem tomy, które mają dotrzeć do ciut innego grona czytelników niż zwykłe niemieckie Giganty. W Niemczech ukazują się także wydania składające się głównie z nowych komiksów, ale są to już zupełnie inne serie. 

To dlaczego w poprzednim roku Przygoda na balkonie składała się głównie z komiksów niewydanych w Polsce, a tegoroczna Przygoda na kempingu jest w większości złożona z reprintów wynika jedynie z tego, że Przygoda na balkonie zawierała powtórki z niemieckich wydań, które nie zostały wydane w Polsce. Tym razem tak się nie poszczęściło, ponieważ wydanie zawiera głównie historie opublikowane w Gigantach. 

W sumie - to za bardzo nie można narzekać na ten tom, ponieważ w większości zawiera on historie co najmniej dobre, problematyczna jest w sumie jedna opowieść, czyli 50-stronicowy Kosmiczny pech Miguela, znacznie lepszą decyzją byłoby danie zamiast jednego tak długiego przeciętnego komiksu, dwa krótsze i ciekawsze. W pozostałej części tomu można natomiast znaleźć nazwiska takich twórców jak Scarpa, Fecchi i Andersen, w wydaniu znajdują się też dwa całkiem nowe włoskie historie.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Nie można narzekać na tom w 90% składający się z reprintów... No tego... gratuluję samopoczucia. Ogólnie to wydanie to wielka porażka....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale chyba nie czytałeś wszystkich reprintów. Ja czytałem tylko wyspę kondora.

   Usuń
  2. Czytałem wszystkie ponieważ posiadam pełną kolekcję Gigantów oraz Gigant Poleca a także Megagiga i Mamutów:)

   Usuń
  3. No to moje przeprosiny. Ja powoli uzupełniam swoją kolekcję bo zacząłem regularnie zbierać kaczki dopiero w 2017 roku.

   Usuń
 2. Okładka akurat jest przeciętna - ani dobra ani zła. Mimo ogromnego zawodu i tak kupię - choćby dla tych wakacyjnych porad wśród których pewnie będą i przepisy kulinarne oraz że względu na fakt, że w przyszłości to może być trudno dostępny rarytas kolekcjonerski :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co?! Same duble? Miałem kupować ale tak, to podziękujemy. Kolejna świetna publikacja od Egmontu.

  OdpowiedzUsuń
 4. "W sumie - to za bardzo nie można narzekać na ten tom, ponieważ w większości zawiera on historie co najmniej dobre"

  @radef no daj spokój, człowieku. Przecież każdy z nas tutaj ma te wszystkie Giganty, to po co mielibyśmy tracić te kilkanaście złotych, na zbiór reprintów? Tyle Wydań Specjalnych u Niemców, a Egmont publikuje chyba najgorsze jakie się dało. To już lepiej WITCH sobie kupić.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)