Gigant Poleca Extra 2 "Przygoda na kempingu" - skład - Scarpa, Fecchi i Andersen

W czerwcu pojawi się w sprzedaży drugi Gigant Poleca Extra - Przygoda na kempingu. Podobnie jak wydany w poprzednim roku tom Przygody na balkonie będzie on liczyć 192 stron, kosztować 14,99 zł oraz zawierać zarówno komiksy jak i wakacyjne porady. Niestety tom nie wygląda równie ciekawie co publikacja z poprzedniego roku.
Wydanie będzie przedrukiem niemieckiego Lustiges Taschenbuch Camping.

Co trzeba podkreślić na samym początku. LTB Camping podobnie jak wydany w poprzedni roku LTB Balkonien to są robione niskim kosztem tomy, które mają dotrzeć do ciut innego grona czytelników niż zwykłe niemieckie Giganty. W Niemczech ukazują się także wydania składające się głównie z nowych komiksów, ale są to już zupełnie inne serie. 

To dlaczego w poprzednim roku Przygoda na balkonie składała się głównie z komiksów niewydanych w Polsce, a tegoroczna Przygoda na kempingu jest w większości złożona z reprintów wynika jedynie z tego, że Przygoda na balkonie zawierała powtórki z niemieckich wydań, które nie zostały wydane w Polsce. Tym razem tak się nie poszczęściło, ponieważ wydanie zawiera głównie historie opublikowane w Gigantach. 

W sumie - to za bardzo nie można narzekać na ten tom, ponieważ w większości zawiera on historie co najmniej dobre, problematyczna jest w sumie jedna opowieść, czyli 50-stronicowy Kosmiczny pech Miguela, znacznie lepszą decyzją byłoby danie zamiast jednego tak długiego przeciętnego komiksu, dwa krótsze i ciekawsze. W pozostałej części tomu można natomiast znaleźć nazwiska takich twórców jak Scarpa, Fecchi i Andersen, w wydaniu znajdują się też dwa całkiem nowe włoskie historie.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. No cóż, lekki zawód, ale jak zostało wyjaśnione co, jak i dlaczego to okej. Ja tam kupię, choćby dla wybitnej okładki no i po to by wspierać. Jak już czegoś nie wezmę, muszę mieć powody hehe. Zachęcam innych kaczkofanów także, no i w sumie trwa kumulacja-> "Kaczor Donald", "Gigant poleca", "MegaGiga" no i ten tom w czerwcu. Fajowo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okładka akurat jest przeciętna - ani dobra ani zła. Mimo ogromnego zawodu i tak kupię - choćby dla tych wakacyjnych porad wśród których pewnie będą i przepisy kulinarne oraz że względu na fakt, że w przyszłości to może być trudno dostępny rarytas kolekcjonerski :)

   Usuń
  2. Poza tym mimo wszystko patrząc na jakie pierdy i absurdy ludzie potrafią wywalać masę kasy, której ponoć nie mają to 15 pln. w tym wypadku raz na kilka miechów to żaden wydatek. Każdy winien mieć własną skalę czy chce coś czy nie, ale uczciwie + i -. Ja jak już pisałem doszedłem do wniosku, że dwa ostatnie tomy Rosy nie podobają mi się, a co ważniejsze komiksy i tak mam. Kompozycja i tyle. :)
   Ważne, żeby nie dawali byle czego i jak planują tych 50 kilku stronowych historii z Mikim po 70 pln, bo wydaje mi się wiele osób (w tym ja) tego nie kupi. I wobec powyższych błędów, żeby znowu kaczki jako takie całościowo nie dostały po kuprze. ;)

   Usuń
 2. Nie można narzekać na tom w 90% składający się z reprintów... No tego... gratuluję samopoczucia. Ogólnie to wydanie to wielka porażka....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale chyba nie czytałeś wszystkich reprintów. Ja czytałem tylko wyspę kondora.

   Usuń
  2. Czytałem wszystkie ponieważ posiadam pełną kolekcję Gigantów oraz Gigant Poleca a także Megagiga i Mamutów:)

   Usuń
  3. No to moje przeprosiny. Ja powoli uzupełniam swoją kolekcję bo zacząłem regularnie zbierać kaczki dopiero w 2017 roku.

   Usuń
 3. Co?! Same duble? Miałem kupować ale tak, to podziękujemy. Kolejna świetna publikacja od Egmontu.

  OdpowiedzUsuń
 4. "W sumie - to za bardzo nie można narzekać na ten tom, ponieważ w większości zawiera on historie co najmniej dobre"

  @radef no daj spokój, człowieku. Przecież każdy z nas tutaj ma te wszystkie Giganty, to po co mielibyśmy tracić te kilkanaście złotych, na zbiór reprintów? Tyle Wydań Specjalnych u Niemców, a Egmont publikuje chyba najgorsze jakie się dało. To już lepiej WITCH sobie kupić.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Problem z Zombie Bombie i zakazanymi komiksami Barksa i Rosy

Gigant Poleca Extra 2023-08 "Święta na wesoło" - zapowiedź - Faraci, Intini i Nucci