Egmont w lipcu: Chimery Wenus, Garfield oraz Ernest i Rebeka [Komiksy dla wszystkich]

W lipcu Egmont nie wyda tylko ósmego tomu kolekcji Rosy, ale też wiele innych komiksów. Wszystkie zapowiedzi zostały wcześniej ogłoszone w ramach katalogu Egmontu, ale teraz w końcu zostały podane dokładne daty premier, a także udostępniono okładki w dobrej rozdzielczości. Tytuły są dostępne na Egmont.pl z 30% rabatem.

14 lipca pojawi się okrągły, już dziesiąty tom Garfield. Tłusty koci trójpak. W nowym tomie czytelnicy będą mogli przeczytać prawie 300 stron zabawnych historii opowiadających o rudym kocie autorstwa Jima Davisa, tym razem pochodzących z okresu 12 czerwca 1994 do 11 marca 1996 roku.

W połowie lipca do sprzedaży trafi też kolejny album Smerfów - Mama Smerfetka. Jest to 28. album serii o niebieskich ludzikach oryginalnie wydany w 2010 roku.  Twórcami komiksu są Alain Jost i Thierry Culliford, którzy odpowiadali za scenariusz, oraz Pascal Garray odpowiedzialny za część rysunkową.


14 lipca także pojawią się dwa kolejne albumy z cyklu Najwybitniejsi Naukowcy. Cykl stworzony przez hiszpańskiego twórcę Jordiego Bayarriego opowiada o najznamienitszych postaciach nauki, a każdy z tomów jest opatrzony posłowiem autorstwa dr. Tomasza Rożka. W lipcu do sprzedaży trafią Einstein. Przeskok kwantowy i Arystoteles. Głód wiedzy.

W połowie lipca pojawi się też drugi tom Małych bogów - Uparty Ikar, humorystycznej serii o olimpijskich bogach autorstwa Cazenove i Labriera, która oryginalnie jest publikowana m.in. w Le Journal de Mickey. W tym miesiącu do sprzedaży trafi pierwsze wydanie serii, a na przyszły rok jest planowane kolejne. We Francji cykl składa się już z 11 albumów. 

28 lipca w końcu pojawi się wielokrotnie przekładane trzecie zbiorcze wydanie Ernesta i Rebeki - Na ratunek!. Seria Bianco i Daleny opowiada o gorzko-słodkich perypetiach dziewczynki oraz jej kolegi mikroba, a każde wydanie składa się z trzech oryginalnych albumów i liczy prawie 150 stron. Recenzję dwóch pierwszych wydań znajdziecie na blogu.

W końcówce lipca pojawią się też dwa albumy z uniwersum Gwiezdnego Zamku. Tak, uniwersum, ponieważ komiks opowiadający o mocno inspirowanych dziełami Verne'a fantastycznych przygodach pod koniec XIX wieku rozrasta się. Poza piątym tomem głównej serii tworzonej przez Alexa Alice'a - Z Marsa do Paryża, pojawi się też pierwszy tom trzyczęściowej serii pobocznej Chimery Wenus. Nowa seria opowiadająca o aktorce Helenie Martin wyruszającej na Wenus została stworzona przez Alaina Ayrolesa i Ètienne Junga. Obie serie publikowane są w A4, twardej oprawie i cenie okładkowej 39,99 zł.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Szkoda, że to ostatni tom Garfielda w tym roku. Potrafię wchłonąć całą książkę w dwa wieczory.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już wczoraj z Egmont.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Tymczasem w aktualizacji katalogu egmontu cena Mikiego i Krainy Pradawnych oraz Horrifiklandu skoczyła do 59,99 pln, miki i ocean dalej 49,99

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie ceny były wcześniej. Zobaczymy jak będzie ostatecznie.

   Usuń
 4. Dla zainteresowanych: jeżeli odcinek Kaczych opowieści "How Santa Stole Christmas" jest faktycznie oznaczony jako 52., to wg programtv.naziemna.info powinien być wyemitowany na Disney XD 8 i 11 czerwca.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka