Komiksowe premiery - styczeń 2020 - Gigant, Mafalda i Ferioli w kosmosie

Zaczynamy nowy rok! Czy 2020 będzie kolejnym dobrym rokiem dla komiksów Disneya w Polsce? Trudno powiedzieć, tym bardziej, że nawet o zaplanowanych na styczeń publikacjach zbytnio nic nie wiadomo. Choć pojawi się parę ciekawych publikacji, to styczeń będzie też okazją na nadrobienie zaległości.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
29 stycznia - Gigant Poleca 222: Magiczna przygoda - 15,99 zł - POLECAMY!
W obecnej chwili nie jest znana nawet data premiery pierwszego tegorocznego Giganta Poleca. Jeżeli powtórzy się sytuacja z poprzednich lat, to w tomie pojawią się historie z pierwszego tegorocznego Lustiges Taschenbuch, czyli m.in. 150-stronicowe Donald Quest. Komiks był wspominany na blogu przy okazji jego premiery w USA, jest to naprawdę dobra historia o kaczkach i myszach mieszająca motywy SF, fantasy i średniowieczne. Na potwierdzenie składu jednak trzeba będzie poczekać co najmniej parę dni.
31 stycznia - Kaczor Donald 2020-02 - 9,99 zł
Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w numerze pojawią się komiksy z trzeciego tegorocznego wydania skandynawskich tygodników, które trafi do sprzedaży dopiero za 2 tygodnie.  Wówczas prawdopodobnie dowiemy się jakie komiksy pojawią się w styczniowym Kaczorze Donaldzie. Na razie pozostaje trzymać kciuki za dobre historie.

KOMIKSY DISNEYA W USA
1 stycznia - DuckTales: Faires & Scares #1 (of 3) - 3,99$
Pierwszy numer kolejnej miniserii ze świata nowych Kaczych Opowieści.
8 stycznia - Disney Frozen: True Treasure #3 (of 3) - 3,99$
Drugi numer miniserii będącej wprowadzeniem do filmu Kraina Lodu II. Dwa komiksy z bohaterami Krainy Lodu ostatnio zostały wydane po polsku.
8 stycznia - Uncle Scrooge #52 - 4,99$
W środku pojawi się kolejny komiks o pierwszych milionach Sknerusa, czyli My Sixth Miliion,
15 stycznia - Disney: The Little Mermaid #3 (of 3) - 3,99$
Ostatni zeszyt nowej adaptacji Małej Syrenki od Cecila Castellucci i Zulema Scotto Lavina.
15 stycznia - Disney Comics and Stories #9 - 5,99 $
W 9. numerze Disney Comics and Stories pojawią się cztery historie z Dziobasem, w tym The Golden Domino wydane niegdyś w Polsce czy The Uncertain Service Facciniego.  
15 stycznia - DuckTales: Faires & Scares #1 (of 3) - 3,99$
Drugi numer miniserii ze świata nowych Kaczych Opowieści.
22 stycznia - Uncle Scrooge #53 - 4,99$
W kolejnym Uncle Scrooge pojawi się My Seventh Miliion, a także krótka historia o Sknerusie i Braciach Be.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
20 stycznia - Tymek i Mistrz 1-3 (dodruki) - po 44,90 zł  - GORĄCO POLECAMY!
Wielki dodruk nowej edycji świetnego humorystycznego komiksu Leśniaka i Skarżyckiego wydawanego niegdyś w Komiksowie. Każdy tom został dokładnie omówiony na blogu.
22 stycznia - Czwórka z Baker Street 4: Sieroty z Londynu - 34,99 zł
Kolejny album Dijana, Legranda i Etiena  o pomocnikach Sherlocka Holmesa.  Recenzję drugiego tomu serii znajdziecie na blogu.
22 stycznia - Kajtek i Koko w kosmosie 5: Obce świadomości - 39,99 zł - POLECAMY!
Piąty tom kolorowej reedycji słynnego dzieła SF Janusza Christy będzie opatrzone okładką Cesara Feroliego, katalońskiego twórcę komiksów Disneya, którego ponad 200 historii wydano po polsku.
22 stycznia - Pamiętniki Wisienki 1: Skamieniałe zoo - 39,99 zł - POLECAMY!
Pierwszy tom serii Chamblaina i Neyret opowiadającej o jedenastoletniej dziewczynce, która rozpoczyna pisać pamiętnik, ponieważ pragnie zostać pisarką. Komiks został nagrodzony na festiwalu Angoulême w 2014 roku.
22 stycznia - Yakari 5: Tajemnica Małego Pioruna - 19,99 zł
Kolejny tom klasycznej serii Debiba i Joba o małym Indianinie.
29 stycznia - Mafalda: Wszystkie komiksy 1 -  69,00 zł - POLECAMY!
Pierwszy tom dwutomowej zbiorczej edycji argentyńskiego paska komiksowego o małej argentyńskiej dziewczynce zatroskanej sprawami świata. Więcej informacji o wydaniu znajdziecie w osobnym tekście.

Jeżeli kojarzycie, że w styczniu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a go nie wymieniłem - napiszcie o nim w komentarzach.
Polskie komiksy kupicie m.in. w sklep.gildia.pl, aros.pl, ravelo.pl, livro.pl czy nieprzeczytane.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, IDW, Nasza Księgarnia i materiały własne 

Komentarze

 1. Nie styczniowy tylko lutowy KACZOR DONALD......

  OdpowiedzUsuń
 2. Może planują przestać wydawać ,,Giganty'' i inne komiksy tomowane, a zostawią tylko Barksa, Rosę i KD. I jeszcze ,,Miki Maxa''.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli mają z czegoś zrezygnować to chciałbym by to był Miki Max.

   Usuń
  2. Aczkolwiek z informacji uzyskanej od redakcji mogę poinformować iż częstotliwość wydawania gigantów poleca,giganta mamuta i megagigi nie zmieni się w 2020r. w porównaniu do 2019r.

   Usuń
 3. A propos ,,Lustiges Taschenbuch'' i ,,Gigant Poleca'', to kiedyś (według Inducks) ,,Giganty'' były wydawane kilka dni (rekord to chyba tydzień) przed niemieckimi odpowiednikami. Z czego to wynikało? Z tego, że skandynawskie Giganty (,,Jumbobog'', ,,Donald Pocket'') były wydawane także przed niemieckimi?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież to chyba oczywiste, że wydawnictwo bardziej stara się promować komiksy za których stworzenie samo zapłaciło niż historie kupione od innego wydawcy.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela