Egmont w marcu: Usagi - Początek, Iznogud i Garfield [Komiksy dla wszystkich]

W marcu Egmont wypuści niezwykle ciekawy pakiet komiksów, w którym wcale najciekawszym tytułem nie musi być drugi tom kolekcji Dona Rosy - Powrót na Równinę Okropności, który dokładniej został opisany w osobnym tekście. Przyjrzyjmy się kilku ciekawym tytułom, które zostały zapowiedziane.
11 marca, po prawie rocznym oczekiwaniu, do sprzedaży trafi drugi tom zbiorczego wydania Przygód wielkiego wezyra Iznoguda. W ramach wydania pojawią się cztery kolejne albumy klasycznej serii Tabary'ego i Goscinny'ego o wezyrze chcącym zostać kalifem w miejsce kalifa. Trzy z nich były wydane w Polsce - Gwiazdy dla Iznoguda, Marchewka dla wezyra i Dzień szaleńców, czwarty - Iznogud i magiczny komputer, z którego pochodzi okładka, nie.
Tego samego dnia w księgarniach zadebiutuje pierwszy tom całkowicie nowej serii - Myszart. Komiks Thierry'ego Joora i Gradimira Smudji opowiada o myszce będącej genialnym muzyce. Jak można się domyślać się po tytule, jest to opowieść o mysim Mozarcie rozgrywająca się w antropomorficznym świecie. Cena okładkowa 48-stronicowego tomu w twardej oprawie i w formacie A4 to 34,99 zł.
Na początku lutego pojawi się też kolejny, szósty tom zbiorczych przygód Ptysia i Billa - Bill, na psa urok!. Tradycyjnie będzie on zawierał trzy oryginalne albumy - Bill, na psa urok!, Bill zbzikował i Globtroterzy. Są to tomy 18-20 stworzone przez Jeana Robę
W pierwszej marcowej partii znajdzie się też siódmy tom zbiorczego wydania przygód Garfielda. Garfield. Tłusty koci trójpak. Tom 7 tradycyjnie będzie zawierać prawie 300 stron pasków z przygodami łakomego kota, które oryginalnie zostały wydane od 26 lutego 1989 roku do 4 grudnia 1990 roku.
Zostało także zapowiedziane wydanie siódmego albumu serii Yakari - Yakari i obcy. Kolejny tom klasycznej serii Deriba i Joba przedstawi kolejną opowieść rozgrywającą się na terenach należących do rdzennych Amerykanów.
25 marca warto zaznaczyć specjalnym kolorem w kalendarzu, ponieważ wówczas pojawi się pierwszy tom dwutomowej edycji Usagi Yojimbo: Początek zbierającej najwcześniejsze przygody dzielnego królika-ronina. Wydawane do tej pory przez Egmont komiksy z serii Usagi Yojimbo Saga zbierały późniejsze historie. Teraz w końcu pojawi się wydanie zbierające najwcześniejsze komiksy z legendarnej serii Stana Sakai. Prawie 600-stronicowy tom będzie zawierał historii z czterech pierwszych wydań zbiorczych, czyli Ronina, Samuraja, Drogi wędrowca i Spisku ryczącego smoka. Must-have, choć raczej dla ciut starszego czytelnika.
Z serii przeznaczonych dla ciut starszego czytelnika warto wymienić także trzeci tom Podniebnego Harry'ego - Chicago. Komiks Etienne Willema rozgrywa się w świecie pełnym antropomorficznych postaci, pod względem technologicznym bardzo przypominającym dwudziestolecie międzywojenne. Głównym bohaterem jest małpa-pilot, czyli tytułowy Harry.
Tego samego dnia premierę będzie miała też kolejna regionalna edycja Kajko i Kokosza. Tym razem Dzień Śmiechały ukaże się w gwarze góralskiej. Egmont na razie nie udostępnił okładki albumu.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela