Gigant Poleca 222 "Magiczna przygoda" - skład i okładka - Donald Quest i Fecchi

Na ten komiks czekało wielu fanów. W końcu po polsku zostanie wydana saga Donald Quest, komiks mieszający fantasy, SF ze steampunkiem stworzony przez włoskich scenarzystów i rysowników. Zajmie on zdecydowaną część pierwszego tegorocznego Giganta Poleca noszącego tytuł Magiczna przygoda, który już jest dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl. Pamiętajcie, że nadal jest też dostępna prenumerata, w ramach której cały rocznik Giganta można zakupić za 60 zł.
5 części po 30 stron, łącznie 150 stron, czyli 60% Magicznej przygody będzie poświęconych na Sagę o Donaldzie, bo tak brzmi polski tytuł Donald Quest. Komiks po raz pierwszy został wydany parę lat temu w USA, gdzie został ciepło przyjęty, głównie za swoją zjawiskową oprawę graficzną oraz ciekawy koncept na historię. W projekcie wzięli udział m.in. Ambrosio, Freccero, De Lorenzi czy D'Ippolito.
W tomie pojawi się też wiele krótszych historii, choć fani mysich komiksów mogą być ciut zawiedzeni. Ciekawie jednak zapowiada się też całkiem nowy komiks Pihla i Fecchiego z Siostrzeńcami o tematyce kosmicznej. W pozostałej części tomu jednak będą dominować znacznie krótsze opowieści.
Magiczna przygoda jednak nie jest jedyną ciekawą zapowiedzią na kolejne miesiące. W lutym pojawi się Gigant Mamut - Koniec gry, w którym (do czego trzeba się przyzwyczaić) będzie wiele powtórek, ale też kilka zaskakujących komiksów, których nikt by się nie spodziewał. Obserwujcie komiksydisneya.pl i czekajcie na kolejne informacje.
Tom w sprzedaży od 28 stycznia.

Źródło: materiały prasowe - Egmont Polska Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar