Gigant Poleca 222 "Magiczna przygoda" - od dziś w sprzedaży - Donald Quest i Fecchi

Zaczynamy kolejny rok z Gigantem Poleca. Dziś w kioskach pojawił się kolejny, już 222. tom serii pod tytułem Magiczna przygoda. W nim znajdziecie wiele ciekawych komiksów, ale prawdopodobnie największą gratką jest obecność 150-stronicowej Sagi o Donaldzie. Tom jest dostępny też w internecie (np. na Egmont.pl), a także powoli dociera do prenumeratorów, jeżeli jeszcze go nie dostaliście, to powinien pojawić się na dniach.
Czym jest Donald Quest, czyli po polsku Saga o Donaldzie? Jest to cykl rozgrywający się w zupełnie innym uniwersum, gdzie doskonale znane przez czytelników kaczki i myszy żyją pośród magicznych stworzeń i niesamowitych konstrukcji. Jest to mieszanka klasycznych motywów SF, z elementami pochodzącymi z futurystycznych SF oraz odrobiną steampunku. W projekcie wzięli udział m.in. Ambrosio, Freccero, De Lorenzi czy D'Ippolito. Nie będzie jednak to pierwszy i ostatni komiks z tego uniwersum w Polsce, ponieważ już za 2 miesiące w kolejnym Gigancie pojawi się druga historia z tego samego świata.
W Magicznej przygodzie poza okładkowym i najdłuższym komiksem zostało przedrukowanych także parę krótszych historii. Ciekawie wygląda całkiem nowa opowieść Pihla i Fecchiego z Siostrzeńcami o tematyce kosmicznej. Dość interesująco zapowiada się także komiks Faccinego z Diodakem. Fani mysich komiksów mogą być ciut zawiedzeni, ponieważ nie licząc Sagi o Donaldzie, Miki pojawi się jedynie w komiksie z Pluto w roli głównej.
Początek roku oznacza także nową ilustrację na grzbietach Giganta. Tym razem grzbiety 6 tomów ułożą się w okładkę do 1. rozdziału Życia i czasów Sknerusa McKwacza.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Zapowiada się ciekawie. Mam nadzieję że dostanę go jutro w Kolporterze. Bo numery z zeszłego roku jeszcze na półkach tam ostatnio leżały.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)