Kajtek i Koko, Pamiętniki Wisienki, Yakari i Czwórka - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Święta, święta i po świętach. Chociaż dopiero za dwa tygodnie, 22 stycznia, do sprzedaży trafi styczniowy pakiet nowości Egmontu, to już dzięki uprzejmości wydawnictwa, możemy zaprezentować z niego przykładowe plansze. Warto na nie zerknąć, ponieważ pojawi się parę ciekawych tytułów.

Jedynym, ale istotnym akcentem dla fanów komiksów Disneya będzie okładka piątego tomu kolorowej edycji Kajtka i Koka w Kosmosie. Okładkę Obcych świadomości narysował Cesar Ferioli, twórca komiksów Disneya, którego prawie 200 historii ukazało się w Polsce, głównie w Kaczorze Donaldzie. Łącznie legendarny komiks Janusza Christy zostanie zebrany w formie 7 albumów.
 

Niezwykle ciekawie zapowiada się też zupełnie nowa seria. Pamiętniki Wisienki to pięciotomowy cykl Chamblaina i Neyret opowiadający o jedenastoletniej dziewczynce, która pragnie zostać pisarką, więc zaczyna pisać pamiętnik. Pierwszy 80-stronicowy album pod tytułem Skamieniałe zoo zostanie wydany w twardej oprawie i w cenie okładkowej 39,99 zł. Tłumaczem serii nagrodzonej w 2014 roku na festiwalu Angoulême będzie Marek Puszczewicz.

W styczniu ukaże się też szósty tom Yakariego - Tajemnica Małego Pioruna, klasycznej serii Debiba i Joba o małym Indianinie. W tym roku zostaną wydane też co najmniej czy kolejne albumy, które zostały zapowiedziane w dotychczas wydanych komiksach.
 

Do sprzedaży trafi też czwarty album Czwórki z Baker Street zatytułowany Sieroty z Londynu. Kolejny tom serii Dijana, Legranda i Etiena rozpocznie się od szokującej informacji o tym, że Sherlock Holmes nie żyje.
 

Informacje o wszystkich komiksach Egmontu znajdziecie na swiatkomiksu.pl.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar