Kaczor Donald 2020-02 - skład - Branca, Gottfredson i Gattino

31 stycznia do sprzedaży trafi wydanie 2/2020 Kaczora Donalda będące jednocześnie 1003. numerem w historii. Jak prawdopodobnie doskonale wiecie z poprzedniej wiadomości, od teraz Kaczor Donald będzie się ukazywał rzadziej niż co miesiąc, więc kolejny numer trafi do sprzedaży dopiero 10 marca. Styczniowe wydanie jest już dostępne na Egmont.pl i będzie zawierało komiksy z norweskiego Donald Duck & Co 2020-03. Pojawi się w nim sporo zimowych historyjek.
Choć teoretycznie na papierze numer nie wygląda najgorzej, to chyba jednak wszyscy czują drobny zawód. Bardzo miłym akcentem są komiksy rozpoczynające i kończące wydanie, zarówno zupełnie nowa historia Gattino jak i starszy komiks jego mistrza, Daniela Branki, powinny prezentować wysoki poziom. Zawodzi jednak środek wydania, w którym brakuje dłuższych historyjek, w zamian pojawi się wiele krótszych komiksów. Nazwiska scenarzystów i rysowników nie brzmią ani źle, ani dobrze, więc ciężko spekulować jaki będzie poziom poszczególnych historyjek.
Miłą niespodzianką jest pojawienie się komiksu Gottfredsona. Niestety jego udział ograniczy się do 2 stron będącym przedrukiem jednego niedzielnego paska. Ponownie po polsku pojawi się 3. odcinek cyklu o siostrzeńcach Mikiego, który niegdyś został wydany jako O szyby deszcz dzwoni. Numer prawdopodobnie będzie się składał z 44 stron komiksów.
Nadal w sprzedaży jest dostępny pierwszy numer Kaczora Donalda z rocznika 2020 zawierający m.in. komiksy Midthuna, Vicara i Ferioliego. Polecamy jego zakup.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Ta zagadka Donalda jest tak absurdalnie głupia, że chyba nic nie tracę nie czytając już Donalda xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Zagadki" nigdy nie były odzwierciedleniem poziomu KD. Nawet w latach 90. często były bardzo durne.

   Usuń
 2. Co do kolekcji Barksa, czy Egmont będzie systematycznie dodrukowywał poprzednie tomy (od 1.) tak aby były dostępne aż do końca wydawania serii? Widzę, że nie ma już raczej pierwszych dwóch tomów i zastanawiam się czy szukać "gdzieś" czy poczekać spokojnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to nie ma? Przecież na allegro jest ich pełno, wszystkie tomy.

   Usuń
  2. Dodruki na pewno będą się pojawiać, ale Egmont nie może zagwarantować stałej dostępności całej serii. Więc jeżeli jakiś tom jest już niedostępny, to na pewno dodruk się pojawi w tym roku.

   Usuń
 3. Jak już tak o dodrukach, to pytanie spoza Kaczora. Radosław, czy Spider-Man Todda McFarlane'a według Ciebie będzie mieć jeszcze dodruk? Nie wiem jak wygląda ta sprawa w komiksach superbohaterskich na podstawie wcześniejszych sytuacji Egmontu, a nie chciałbym się pchać w używki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprzedał się bardzo szybko, więc dodruk jak dla mnie pewny na 99%. Trzeba tylko poczekać trochę, bo zwykle najwięcej Egmont dodrukowuje wiosną.

   Usuń
 4. Zastanawiam się dlaczego w Niemczech odpowiednik KD czyli Micky Maus jednak sprzedaje się całkiem nieźle. Wychodzi cały czas co drugi tydzień, 26 numerów rocznie. Bardziej dbają o dystrybucję czy wynika to raczej z innej kultury czytania książek, gazet itp?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komiksy Disneya w Polsce ukazują się tak naprawdę na poważnie od 1990r. W krajach skandynawskich, Niemczech czy Włoszech od dużo wcześniejszego okresu czasu. Pierwszy numer Micky Mausa ukazał się w 1951r. Moim zdaniem to mogło mieć wpływ większej popularności komiksów Disneya w tych krajach niż w Polsce i nawet jeśli odnotowują oni spadki sprzedaży (a wydaję mnie się iż odnotowują) to są to (chyba) spadki mniejsze niż w Polsce i z wyższego pułapu początkowego. Nie wiem jak w Niemczech ale w krajach skandynawskich prawie na pewno ogólnie poziom czytelnictwa jest większy niż w Polsce co może również według mnie mieć wpływ na większą popularność komiksów Disneya w tych krajach, więc raczej bym stawiał na inną kulturę niż dystrybucję, choć błędne decyzje i zarządzanie polskiego oddziału Egmontu moim zdaniem też mogą mieć jakiś wpływ na to.

   Usuń
 5. A propos w październiku 30-lecie wydawania komiksów Disneya w Polsce, a jutro 5-lecie KAI. Będzie oś specjalnego?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen