Gigant Poleca 223 "Niebezpieczna piątka" - skład i okładka - Kwantomas i Donald Quest

Egmont pozytywnie zaskoczył. W tym roku trochę inaczej będzie wyglądał układ wydawanych Gigantów Poleca. Zwykle w Polsce przedrukowywano co drugie tomy niemieckiego Lustiges Taschenbuch i zgodnie z tą zasadą, marcowy Gigant powinien zawierać trzeci tegoroczny tom LTB. Z okładki Niebezpiecznej piątki udostępnionej przez wydawnictwo, jednak wynika, że pojawi się wcześniejszy, drugi tom. Nie stało się jednak tak bez powodu.
Prawdopodobnie za wydaniem tego tomu stoi obecność kolejnego cyklu Sagi o Donaldzie (Donald Quest), tym razem składającego się z 5 12-stronicowych części. Fani kaczek powinni być także zadowoleni z innej serii. Po dłuższej przerwie pojawi się kolejny komiks o Kwantomasie. Czyżby czekała czytelników kolejna brawurowa przygoda z początków XX wieku?
Tom jednak posiada pewną wadę, która może być dla niektórych zaletą. Znajdzie się w nim jedynie jeden komiks z Mikim - historia o podróżach w czasie z udziałem Zapoteka i Marlina. Myszogród co prawda pojawi się także w drugiej historyjce, ale zaledwie 1-stronicowej. Nie zabraknie też wielu innych komiksów, w tym aż dwóch stworzonych na zlecenie Egmontu. W dłuższą opowieść zabiorą czytelników Pihl i Freccero, w krótszą Transgaard i Ferraris. Trudno w tym momencie stwierdzić, czy będzie to dobre, czy złe wydanie, ale nie zapowiada się źle.
Pamiętajcie, że nadal dostępna jest prenumerata, w ramach której cały rocznik Giganta można zamówić za 60 zł.

Tom w sprzedaży od 31 marca.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Jednak Egmont nie jest do d...y, jak piszą niektórzy, i potrafi się wykazać. I jeszcze zaczęli udostępniać przetłumaczone tytuły...pamiętam jak na tym blogu, kiedy pojawiał się skład, to był on podawany po włosku (oryginalnie). Z czego to wynika?
  Uważam jednak, że zaskoczyłby jeszcze pozytywniej, kiedy przywróciłby miesięczny cykl wydawania i 13 tomów w ciągu roku. Kiedyś były czasy, że Giganty ukazywały się nawet tydzień przed Lustiges Taschenbuch. Ech..
  Odnośnie całego tomu, to dobrze, że wydają całą serię, a nie w połowie. Komiks z Kwantomasem też wygląda na niezły (z tego co widziałem na stronie LTB jego pierwszą stronę). Ciekaw jednak jestem, co by było, gdyby okazało się, że 530 tom LTB jest jakimś arcydziełem i jest najlepszym tomem w historii.
  Mam jeszcze uwagi do tytułu. Najpierw ,,Zabójczy duet'' (GP 129), potem ,,Niebezpieczny duet'' (GP 181), teraz ,,Niebezpieczna piątka''.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tom 255 będzie miał pewnie tytuł ,,Zabójcza piątka''. A może specjalnie tak nawiązują?

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka