Egmont w styczniu 2020: Kajtek, Yakari i Pamiętniki Wisienki [Komiksy dla wszystkich]

Choć do końca roku pozostały prawie dwa miesiące, to już Egmont zapowiedział komiksy na styczeń przyszłego roku. Biorąc pod uwagę, że w grudniu pojawi się i 6. tom kolekcji Barksa i 1. Rosy, to nie można było liczyć na żadne disnejowskie zapowiedzi. Mimo to komiksowy dział Egmontu zapowiedział kilka ciekawych tytułów.
Wszystkie styczniowe nowości trafią do sprzedaży 22 stycznia. Po paru miesiącach przerwy do sprzedaży trafi szósty album Yakariego - Tajemnica Małego Pioruna. Nie będzie to na pewno ostatni tom klasycznej serii Debiba i Joba, ponieważ w ostatnio wydanym tomie zapowiedziano cztery kolejne.
W styczniu pojawi się też opóźniony piąty tom Kajtka i Koka w Kosmosie - Obce świadomości. O czym wspominaliśmy parę miesięcy temu, okładkę narysuje Cesar Ferioli, twórca komiksów Disneya, którego prawie 200 historii ukazało się w Polsce, głównie w Kaczorze Donaldzie.
Nowością będzie pierwszy tom Pamiętników Wisienki pod tytułem Skamieniałe zoo. Pięcioczęściowa seria Chamblaina i Neyret opowiada o jedenastoletniej dziewczynce, która pragnie zostać pisarką, więc zaczyna pisać pamiętnik. Podczas jego pisania zaczyna dostrzegać niezwykłe rzeczy. 80-stronicowy album zostanie wydany w twardej oprawie i w cenie okładkowej 39,99 zł. Tłumaczem serii nagrodzonej w 2014 roku na festiwalu Angoulême będzie Marek Puszczewicz.
Do sprzedaży trafi też czwarty album Czwórki z Baker Street zatytułowany Sieroty z Londynu. Kolejny album serii Dijana, Legranda i Etiena rozpocznie się od informacji, że Sherlock Holmes nie żyje. Recenzję drugiego albumu serii znajdziecie na blogu.
Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl. W ciągu najbliższych tygodni powinny też się pojawić dokładne informacje o Gigancie Poleca, który będzie miał swoją premierę pod koniec stycznia.
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Jutro nowe odcinki KO w polskim Disney XD, a tu cisza na blogu...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe kiedy wydadzą tego Usagiego Yojimbo od Fantagraphics zbiorczo. Myślałam że na początku roku właśnie .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie tak, ale w grudniu jest 4. tom Dark Horse'a, więc pewnie Fantagraphics nie wcześniej niż w marcu.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar