Kaczor Donald 2019-12 - od dziś w sprzedaży - Barks, Korhonen i Vicar

1000 numerów za nami, czas na 1001. Kaczora Donalda. Od dziś w kioskach i sklepach można znaleźć nowy numer pisma, w którym jak zwykle znajdują się 43 strony historyjek z kaczkami i myszami. Wydanie zapowiada się całkiem nieźle, choć spora część numeru to powtórki z poprzedniego wieku. Nie licząc jednej zmiany wydanie jest kopią Donald Duck & Co 2019-45.
Zdarzyła się rzecz wyjątkowa. Numer nie jest dokładną kopią żadnego zagranicznego wydania, lecz zamiast komiksu Heymansa Circusavontuur pojawił się klasyczny komiks Vicara. Wynika to prawdopodobnie z tego, że holenderski komiks został pominięty w niemieckim Micky Mausie, a właśnie z niemieckiego są tłumaczone holenderskie historie. Dlaczego wybrano ten a nie inny komiks Vicara? Nie wiem, być może chciano dopasować się do kosmicznej tematyki numeru.
Jednak atrakcją numeru powinien być zupełnie inny komiks. W tysiąc pierwszym Kaczorze Donaldzie pojawiło się Golono, strzyżono, komiks Barksa, który pod tytułem Fryzjer doskonały rozpoczynał pierwsze, legendarne wydanie pisma. Po raz pierwszy czytelnicy mogą w tak łatwy sposób porównać stare i nowe tłumaczenie, ponieważ cyfrowa kopia pierwszego KD była dołączona do poprzedniego wydania. Dwie inne dłuższe historie także wyglądają całkiem nieźle - ponownie pojawił się komiks Korhonena z przygodami Sknerusa w Klondike oraz zjawiskowo narysowana kosmiczna historia Snejbjerga i Rodriqusa. Chyba nie trzeba dodawać, że gorąco polecam listopadowego Kaczora Donalda.

Numer jest też dostępny na Egmont.pl i empik.com. Dodatkami są rosnący kosmita oraz karty UEFA Champions League. Kolejne wydanie pojawi się w sprzedaży po świętach Bożego Narodzenia, czyli 27 grudnia.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont 

Komentarze

 1. A nie powinno być ,,zjawiskowo narysowana''?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ani jednego komiksu swiatecznego, skandal Poza Golono marna jakosc komiksow.....szkoda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to numer z listopada. Nigdy tak wcześnie nie było komiksów świątecznych.

   Usuń
 3. Żaden numer z listopada, to numer grudniowy.....Jak będziemy tak myslec dojdzie do paradkosku jakim kiedyś było wydanie miesięcznika OLIVIA ....7 lutego wyszedł numer marcowy......a tematem numeru były .......WALENTYYNKI mam wszystkie 1001 DONALDOW i przykre to trochę

  OdpowiedzUsuń
 4. A muszą tam koniecznie być komiksy świąteczne?
  A jeśli już takowe chcecie, to wyślijcie jakąś petycję do Egmontu żeby zaczęli wydawać taką świąteczną edycję komiksów, coś takiego jak wydają teraz w Norwegii i w Niemczech. To wychodzi co roku w październiku, ma chyba sto stron komiksów związanych tylko i wyłącznie ze Świętami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym chciał powrót 80 stronicowych numerów Kaczora Donalda na Boże Narodzenie. Te długie (kiedyś: podwójne ) numery zwykle były jedne z najlepszych. Moja przygoda z komiksami Disneya zaczęła się właśnie od świątecznego numeru podwójnego w 2005r.

   Usuń
  2. Albo żeby zaczęli wydawać świąteczne edycje ,,Gigantów'', w 2004 r. wydali ,,Powracające prezenty'', jednocześnie nie zmieniając odgórnie założonej tematyki 60 ,,Gigant Poleca''.

   Usuń
 5. Skoro jest grudzien, czesto przed siwetami chociaz okladki byly swiateczne to przydalby sie jakis swiateczny komiks, skoro w lurtym czy lipcu nie dali....to chociaz w grudniu jeden mozna bylo wcisnac

  OdpowiedzUsuń
 6. Te komiksy Barksa to jakieś gówno. Wszyscy tak myślą, ale nikt nie odważył się tego powiedzieć, żeby nie zostać wykluczonym z tej waszej sekty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem Barks stworzył wiele lepszych tenpagerów ale nie użyłbym takich ostrych słów jak ty .

   Usuń
 7. Panie Darku, to że będzie komiks 27 grudnia.....to ja wiem i to już niestety po ptakach.....sam Pan chyba pisał że późno....I pytanie czy świąteczny będzie....taki paradoks jak z Oliwia o której pisałem W lutym wyszła marcowa o Walentynkach Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Tylko mi się wydaję, że okładka nawiązuje do końca wakacji i początku roku szkolnego?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru