Kaczogród Carla Barksa 6 "W Krainie Wielkich Jezior" - przykładowe strony

Dla polskich kaczkofanów Mikołaj nie wypada w tym roku 6 grudnia, lecz 4. To wówczas ukaże się pierwszy tom kolekcji Rosy, o którym więcej pisaliśmy wcześniej, ale też szósty tom Kaczogrodu Carla Barksa - W Krainie Wielkich Jezior i inne historie z lat 1956-1957. Tom liczący 240 stron, wydany w formacie B5 i w twardej oprawie dość niespodziewanie już w tym tygodniu pojawił się na półkach Empika, ale dopiero teraz dociera do innych księgarń. W wydaniu pojawi się wiele ciekawych komiksów, ale chyba największą gratką będzie publikacja jedynej historii Barksa będącej prawie w całości retrospekcją, opowieści o Newtoniuszu i młodym Sknerusie. O tomie więcej informacji znajdziecie w osobnym tekście.
Uwaga! Tom ostatecznie ma różową, a nie niebieską okładkę jak wynikało z zapowiedzi.


Kolejny tom to ciąg dalszy serii bardzo dobrych komiksów Carla Barksa  Wspomniany wcześniej Wielki rzeczny wyścig o Sknerusie i Newtoniuszu był główną inspiracją Rosy przy tworzeniu II rozdziału Życia i czasów. Jednak jest to zaledwie niewielki wycinek albumu, niezwykle ciekawą historią jest tytułowy komiks będący ponadczasową opowieścią o Sknerusie i Indianach-liluputach z doskonałym ekologicznym przesłaniem. Bardzo wysoki poziom prezentują też dwa pozostałe długie komiksy - Zakazana dolina, historia o kaczkach i dinozaurach, która doczekała się wydanego w Polsce sequela, i Kula wśród lodów o arktycznej podróży Sknerusa i walce z ambasadorem Brutopii. Album będą dopełniać zabawne ten-pagery i inne krótsze historie, z których szczególnie warto wyróżnić Handel wymienny, niby ten-pager, ale bardziej przypominający krótki komiks przygodowy.

Zarówno szósty tom kolekcji Barksa jak i pierwszy tom kolekcji Rosy są dostępne na Livro.pl, gdzie przez cały weekend korzystając z kodu CZARNY10 można je kupić w cenie w okolicach 41 zł.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Jeśli ktoś się zastanawia to można kupić w Livro z dodatkową zniżką za 41,39 zł - lub skorzystać z ceneo i użyć zniżkę z Blikiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiadomo kiedy będzie miał premierę tom 7 i co będzie zawierał?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skład tomu 7 (na podstawie norweskiego wydania) można znaleźć pod tym linkiem:

   https://inducks.org/issue.php?c=no%2FCBA++7

   Usuń
 3. Powiedzcie, jak wam się podoba tłumaczenie Kaczogrodów względem KD jeśli chodzi o Barksa ? .

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba ostatni raz zamawiam na egmont.pl. Wszędzie już dostępny a oczywiście oni pewnie wyślą po premierze

  OdpowiedzUsuń
 5. Oby Egmont nie anulował serii jeśli sprzedaż po 7 tomie spadnie :/ Mam nadzieję, że ewentualnie sięgną po tomy z komiksami z wcześniejszych lat tak żeby wydać cała klasykę najlepszych lat Barksa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto tu powtarzał głupoty o 7. tomie? Chyba powtarzałem wszędzie, że 8. tom jest równie dobry.

   Usuń
 6. Ja go mam z livro już od czwartku ^_^ Zdziwiłem się że jest różowy, ciekawe że zmienili okładkę względem zapowiedzi a dodatkowej płetwy z 3 tomu nie dało się usunąć. Ten egmont to czasami jest groteskowy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wielka mi rzecz w Empiku w tym tygodniu, w prywatnej księgarni na Mokotowie właściciel c...j wie skąd już dawno wytrzasnął ten szajs. Ale koperta robi swoje.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru