Cały czas słabo - dane o sprzedaży KD w sierpniu 2019

Dalszy ciąg słabych wyników. Dzisiaj ZKDP udostępniło dane z których wynika, że sierpniowy numer Kaczora Donalda (KD 2019-09) pisma sprzedał się w 14 258 egz. Nakład ponownie wynosił 34 000 egz., czyli sprzedało się 41,9% wydrukowanych kopii.
Niestety pismo kontynuuje trend słabych wyników sprzedaży, który trwa od czerwca tego roku. Wcześniejsze miesiące były lepsze, więc wszystko wskazuje na to, że w tym roku lato nie było korzystne dla pisma. Warto jednak zauważyć, że od lipca zmniejszono nakład, a w sierpniu znacznie słabsze wyniki sprzedaży zanotowały dwa inne pisma chłopięce wydawnictwa Egmont - Auta i Tomek i przyjaciele.
Co przyniosą kolejne miesiące? Prawdopodobnie dzięki akcji Wszyscy kupujemy 1000. numer Kaczora Donalda październikowe wydanie sprzeda się bardzo dobrze, ale mam nadzieję, że także lepsza sprzedaż zostanie zanotowana w kolejnych miesiącach. Nadal nie posiadam informacji o składzie listopadowego KD, ale istnieją spore szanse na pojawienie się kilku naprawdę ciekawych komiksów.

Komentarze

 1. A tymczasem musze pochwalić komiks "Szalejąca Inflacja" z 1000 numeru "Kaczora Donalda". Myśle że warto rekomendowac go do "Dobrych komisków Disneya". Bylaby to przy okazji dobra reklama dla 1000 numeru.

  Fabuła wydaje się pozornie już znana -kwestia inflacji i że nadmiar forsy szkodzi +klasyczny motyw zakładu Donalda ze Sknerusem -jednak tu mamy ciekawą wariację tematu. To Sknerus znaleźc sposób na szybką, łatwą forsę i znajduje -celowo nakręcając inflację. Morał jest jak zwykle taki sam, "bogaci są coraz bogatsi", a "biedni coraz biedniejsi", lecz końcówka jest naprawde sporym zaskoczeniem, a komiks nie jest wcale taki prosty w interpretacji -pewnych rzeczy nie mamy podanych wprost na tacy, musimy się domyśleć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz. Dobre komiksy Disneya są obecnie zawieszone ze względu na... brak czasu, ale mam nadzieję, że seria powróci jak najszybciej.

   Usuń
  2. Oczywiście, problem dzisiejszych czaśów, przed czym przestrzegam... W tym przypadku uważam jednak że naprawdę warto. To jest chociażby bardzo dobra reklama dla 1000 KD, jeśli znajdzie sie tam chociaz jeden komiks, naprawdę godny polecenia... a tenże jest. W ogóle najlepszą chyba reklamą KD jest promowanie dobrych komiksow, jakie tam będą publikowane -w końcu ludzie własnie dla komiksów, a nie dla plastiku KD kupują.

   "Szalejąca Inflacja" https://inducks.org/s.php?c=H+26219 jest naprawde bardzo Barksowska w stylu, i myślę że sam Mistrz by się jej nie powstydził. Tylko trzeba ją przeczytac przynjamniej parę razy, by załapać o co wtym wszystkim chodzi, bo jest tam pełno niedomówień, oraz interpetacja niekoniecznie musi być jednoznaczna. Może dlatego, że wymaga trochę myślenia, jest niedoszacowana moim zdaniem na INDUCKs. Pojawiają sie tam sceny niby "deus ex machina" z Braćmi Be i Diodakiem, na pozór nie mające związku z głównym watkiem, ale tylko na pozór -trochę wiedzy o ekonomii (dlaczego np. pierwszy KD kosztował 16 000 zł) to ich cel wydaje się jasny. Chociaż jest tu trochę naciągania, zakładając u Sknerusa niemal zdolnośc przewidywania myśli i zachowań Braci Be (do której dziury schowają łup) oraz Donalda (jaka bedzie jego reakcja gdy na końcu przyjdzie do "sprawdzam"), ale to szczegół.

   Naprawdę bardzo edukacyjny komiks, lektura obowiazkowa na lekcje przedsiebiorczości, czy jak sie ten przedmiot nazywa w szkole. Podobna do robiącego furorę klipu o inflacji z "Kaczych Opowiesci" https://www.youtube.com/watch?v=8v-evEISpUI , lecz podchodzaca do tematu z ZUPEŁNIE innej strony. I bardzo na czasie -wszak niedawno mieliśmy kampanię wyborczą i politykow obiecujących gruszki na wierzbie, rozdawanie forsy i podnoszenie pensjji minimalnej do bajecznych rozmiarów.

   Usuń
  3. Sknerus tyle razy spotykał Donalda i Braci Be w komiksach, że nic dziwnego, iż potrafi przewidywać ich zachowania. Á propos mam teorię, że Uwaga Spoiler!!!!!!!!!!!!! Sknerus domyślił, że nastąpi inflacja i dzięki niej pieniądze dotrą mu na szczyt skarbca. Bo to trochę dziwne, że taki przedsiębiorca tego nie wydedukował. Standardowo przypomina o akcji ekologicznej ,,Kaczor Vernon kontra plastik"

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar