Tylko miesiąc został do startu kolekcji Rosy!

Dokładnie za miesiąc, 4 grudnia, do sprzedaży trafi pierwszy tom kolekcji Rosy - Syn Słońca. Kolekcja składająca z 10 tomów oryginalnie została wydana przez Fantagraphics, a po polsku ukaże się nakładem Egmontu.
Seria będzie zawierała wszystkie komiksy Rosy ułożone chronologicznie, w tym rozdziały Życia i czasów Sknerusa McKwacza, oraz liczne komentarze, szkice i okładki. Pierwszy tom będzie zawierał historie opublikowane pod koniec lat 80., które w Polsce zostały już niegdyś wydane jako czwarty Kaczogród z 2006 roku. W kolejnych wydaniach pojawią się też komiksy niewydane nigdy wcześniej po polsku.
Z okazji zbliżającej się premiery na fanpage'u oraz Instagramie, podobnie jak w zeszłym roku i dwa lata temu, będą publikowane ciekawostki związane z komiksami Dona Rosy. Na dodatek na blogu pojawią się dodatkowe artykuły, ale ze względu na to, że w obecnej chwili jest równolegle realizowanych wiele projektów, trudno powiedzieć jakie teksty zostaną opublikowane.
Więc czas zacząć odliczanie. Do premiery pierwszego tomu kolekcji zostało tylko 30 dni.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont
 

Komentarze

 1. Tomy będą kosztować 70 zł. Na łącznie wszystkie pozycje wyda się 700 zł. Na wszystkie tomy Barksa - aż 2.100 zł. 100 zł na KD (w ciągu roku), na Giganty - 96, na MGG i GM- 100. Pozdro.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba jak się kupuje w Empiku. :) Bo w przedsprzedaży u Egmontu to jest 49 zł, a nie 70, w innych sklepach raczej podobne ceny...

   Usuń
  2. Jakbym oglądał TVP albo TVN... Kupując przez internet bez problemu się kupi za 65% ceny okładkowej, a jak się zapoluje to poniżej 60%...

   Usuń
  3. No i co wynika z tych wyliczeń? Że lepiej 100 na gazetkę z kilkoma historyjkami niewiadomej jakości niż 700 na porządnie wydany kanon kaczych komiksów w HC? Czy że za całość tych kolekcji też powinna wyjść stówa?

   Usuń
 2. Ale tu też się rozchodzi o czas przyjścia przesyłki, u Egmontu jak zamówiłem GP 219 w przedsprzedaży to przyszło k...a w dniu premiery a nie tydzień przed. No to dupa, wolę poczekać kilka dni i wydać te 20 zł. więcej korona mi z łba nie spadnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekaj, bo coś tu nie ma sensu... Chodzi Ci o czas przyjścia przesyłki, ale pomimo tego, że możesz dostać przesyłkę w dniu premiery (wiem, chciałbyś szybciej) i to taniej niż stacjonarnie, to wolisz w dniu premiery kupić drożej?

   Usuń
  2. A takie pytanie, było podane że ma przyjść tydzień przed premierą czy to tylko twój wymysł?

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)