Niezwykła podróż 5 - premiera jeszcze w listopadzie [Komiksy dla wszystkich]

Jeżeli ktoś czekał na kolejny tom Niezwykłej podróży,serii Filippiego i Camboniego recenzowanej parę razy na ramach bloga, to mamy dobrą informację. Jeszcze w listopadzie nakładem wydawnictwa Kurc wyjdzie piąty tom serii, jednocześnie będący drugą częścią tryptyku Tajemnicze wyspy. Cena okładkowa albumu to 38 złotych, a będzie dostępny w księgarniach od 30 listopada.
Wydawnictwo zamieściło także okładkę i przykładowe plansze pochodzące z tomu. 

Jeżeli ktoś nie zna Niezwykłej podróży, to warto przypomnieć, że jest to opowieść o szczególnie uzdolnionym technicznie kuzynostwie - Noemie i Emilienie. Historia rozgrywa się w 1927 roku, ale w świecie, w którym technologia maszyn parowych weszła na nieprawdopodobny poziom. Ojciec Emiliena został porwany w tajemniczych okolicznościach, a jedynym sposobem by go odnaleźć jest start w konkursie im. Julisza Verne'a. Autorem scenariusza jest Denis-Pierre Filippi, a rysunków Silvio Camboni, których od lat rysuje komiksy Disneya.
Nie jest to jedyna ciekawa informacja, która pojawiła się w ostatnim czasie. Kultura Gniewu zapowiedziała dodruki paru komiksów, które szczególnie były polecane na łamach bloga. Już w poniedziałek premierę będzie miał dodruk Wielkiego złego lisa (recenzja), a w styczniu w końcu ponownie do sprzedaży trafią wszystkie tomy Tymka i Mistrza.
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Wydawnictwo Kurc

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar