Gigant Poleca 221 "Przygoda w dżungli" - od dziś w sprzedaży - sekret Forsanta, Gedeon i Cavazzano

Ciąg dalszy fali komiksów Disneya od Egmontu. Od dziś w kioskach znajdziecie nowego Giganta Poleca - Przygoda w dżungli z niezwykle ciekawym, 120-stronicowym komiksem Periny i Artibaniego (twórców Ostatniej przygody), opowiadającym o fajnym planie Forsantem, w którym gościnnie pojawiają się Gedeon McKwacz, brat Sknerusa i Fisio.
TO SKNERUS MA BRATA? - zapyta wielu czytelników bloga. Tak, ma. Postać brata Sknerusa, redaktora gazety Głos Świerszcza została wymyślona przez Romano Scarpę 63 lata temu, znacznie wcześniej niż ktokolwiek słyszał o siostrach Sknerusa. Gedeon do tej pory nie pojawił się w żadnym komiksie wydanym w Polsce, więc ten Gigant jest dla niego polskim debiutem. Sama postać jednak pojawiała się w artykułach, np. w Kaczogrodzie Scarpy. Więcej o nim poczytacie w osobnym artykule.
W historii pojawi się jeszcze Fisio, postać niezwykle podobna do Dziobasa, wymyślona także przez Scarpę praktycznie w tym samym momencie kiedy Hubbard i Kinney tworzyli pierwsze historie z Dziobasem. Akurat Fisio parę razy w komiksach wydanych w Polsce był, ale ostatni raz kilka lat temu. Sam komiks natomiast opowiada głównie o Granicie Forsancie i w plebiscycie forum Papersera zdobyła drugie miejsce wśród kaczych komiksów z 2017 roku. Szykuje się niezła lektura.
Z pozostałej części tomu wyróżnia się komiks narysowany przez Cavazzano z Piotrusiem w roli głównej. Zwykle tego typu historie wypadają całkiem nieźle i podobnie może być tym razem. Pozostałe historyjki to dość standardowe komiksy z Donaldem, Diodakiem, Mikim, Magiką czy Superkwękiem, ale może wśród nich kryje się perełka.
Poniżej prezentujemy obrazek przedstawiający wszystkie nowości, które wyjdą na przełomie listopada i grudnia.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. To chyba pierwszy od dawna gigant nie zawierający żadnego duńskiego komiksu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela