Kaczor Donald 2019-09 - od dziś w sprzedaży - ROSA i kosmiczne historie

Pierwszy raz od 5 lat w Kaczorze Donaldzie pojawił się komiks Rosy. Nie jest jednak jedyna atrakcja 998. wydania, które trafiło dziś do sprzedaży. W środku standardowo znajdziecie 43 strony komiksów. Numer jest kopią 29. wydania skandynawskich tygodników.

- Okładka - rys. Rodriques
- Mały szu - 1/4 strony
- Księżyc nad Kaczogrodem - 12 stron
- Złoty puchar - 1 strona - z serii Zagadki Donalda
- Masa atrakcji - 6 stron
- Czysty zysk - 3 strony
- Matka smoka - 1 strona
- Właściwy szlak - 5 stron
- Bałagan w biurze - z serii Zagadki Mikiego
- Szybkie jedzenie - 3 strony
- Architekt krajobrazu - scen. i rys. Don Rosa - 10 stron - reprint z KD 2009-25
- Zaginiony pies - 1 strona

Pewnie część czytelników kupujących Kaczora Donalda od lat może narzekać na to, że wydana historia Rosy jest reprintem. Jednak szukanie starych numerów KD nie jest łatwym zadaniem, a na dodatek Architekt krajobrazu to jeden z najlepszych komiksów z Donaldem w roli głównej, więc sądzę, że jego ponowna publikacja jest całkiem miłą wiadomością. Nowi czytelnicy będą mogli zapoznać się z doskonałą historią o Donaldzie, pierwszym komiksem Rosy zrobionym dla wydawnictwa Egmont.
W pozostałej części wydania trudno szukać nazwisk twórców z pierwszego szeregu. Numer otwiera całkiem ładna okładka związana z lipcową 50. rocznicą lądowania na Księżycu, ale co z tego, jeżeli jest ona całkowicie zasłonięta przez dodane do pisma gadżety. Na zawartość numeru składają się głównie kosmiczne komiksy, ciekawie wygląda rozpoczynająca numer historia McGrealów i Pereza o wyprawie Donalda, Diodaka i Sknerusa na Księżyc, a w numerze znajdują się także komiksy o kosmicznych wyprawach Donalda i Dziobasa oraz Mikiego i przyjaciół. Co ciekawe - przy spisie treści pojawia się niewielki tekst prezentujący ciekawostkę... z historii komiksów Disneya.
Rosa w Kaczorze Donaldzie? Jak sami widzicie jest to wydarzenia tak rzadkie, że szkoda byłoby je przegapić. Warto pobiec do kiosków i kupić najnowszy numer. Dostępny jest nie tylko w kioskach, ale też na empik.com i na ruch.com.pl.
Kolejne wydanie trafi do sprzedaży 24 września i będzie to już numer 999. Trzeba będzie wówczas pamiętać, że nie należy go obracać do góry nogami.
Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Zły link Ci się wkleił jako historia Rosy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Architekt Krajobrazu to zdecydowanie komiks warty reprintowania

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiadomo kiedy finał 1 sezonu Kaczych Opowieści na Tv4

  OdpowiedzUsuń
 4. Naszukałem sie wczoraj "KD", w siedmiu miejscach byłem i nic.....W jednej z "Zabek" leżało.....10 egzemplarzy, za to w RUCHU ...ani jednej. Nawet w sieciowych salonikach prasowych.. Skandal.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela