Niezła wiosna - dane o sprzedaży KD w maju 2019

Z opóźnieniem, wczoraj ZKDP udostępnił dane o sprzedaży Kaczora Donalda w maju tego roku. Podobnie jak w przypadku poprzednich miesięcy informacje nie są złe, ale zawsze mogłoby być lepiej. Majowy numer (KD 2019-06) pisma sprzedał się w 18 547 egz przy nakładzie wynoszącym 37 000 egz., czyli sprzedano 50,1% wydrukowanych egzemplarzy.
Po szybkiej analizie sprzedaży innych pism dziecięcych, można zauważyć, że każdego z nich w maju sprzedano od 45 do 60% nakładu. Kaczor Donald nie zanotował ani gorszego, ani lepszego wyniku od nich, więc należy z optymizmem patrzeć na majowy rezultat. Trudno powiedzieć jak sprzedaż magazynu będzie układała się w kolejnych miesiącach, ale standardowo latem KD notował dobre wyniki sprzedaży. Nie należy się jednak spodziewać rewelacyjnej sprzedaży jak rok tomu, ponieważ wówczas czerwcowy numer był promowany w telewizji, a dodatkiem do niego były klocki Lego.
W kioskach obecnie jest dostępne czerwcowe wydanie Kaczora Donalda, w którym znajdują się m.in. komiksy Barksa, Korhonena i Rodrqiuesa. W ciągu najbliższych dni tekst o niezwykle dobrej historii Korhonena pojawi się na blogu, natomiast sam numer jest cały czas dostępny na empik.com.

Komentarze

 1. W ogóle taki ostatnio przyszedł mi pomysł . A może by tak Egmont zrezygnował z Miki Maxa i część pieniędzy, które przeznacza na wydawanie tego pisma przeznaczyć na pismo Kaczor Donald. Zaoszczędzone pieniądze można by wydać na reklamę (obecnie prawie żadną) lub większy nakład aby pismo było lepiej dostępne (choćby nawet minimalnie wyższy nakład np. 45 000 ). Nie wiem w jakim nakładzie wychodzi MikiMax i jaka jest jego średnia sprzedaż ale przypuszczam iż nie wyższa niż w przypadku KD . Co sądzicie o tym pomyśle ? Przy odpowiedniej reklamie Egmont mógłby moim zdaniem zwiększyć trochę nakład 1000 numeru pisma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I nie chciałbym wykrakać ale obawiam się trochę czy w bliskiej przyszłości Egmont nie zwiększy cenę Kaczora Donalda do 10,99 zł przy zachowaniu cyklu miesięcznego. Nie żebym coś sugerować czy coś :) Nie chciałbym aby do tego doszło bo nawet jeśli weźmiemy pod uwagę inflację to psychologicznie cena KD zawsze była cyfrą i przeskok na liczbę-nie-cyfrę mógłby niektórych skłonić do zaprzestania kupowania . Miki Max kosztuje obecnie 10,99 zł .

   Usuń
  2. Jak chcą pismo szybko zlikwidować to podniosą cenę. Jeśli chcą by jeszcze trochę pociągnęło to musi zostać obecną cena. Po za tym musieliby też podnieść cenę Giganta, bo inaczej cena KD niebezpiecznie zbliżyłaby się do ceny Giganta. Chyba że... podwyższa ceny będzie oznaczała jednoczesny spory skok jakości (w górę) KD np. W postaci lepszych, sensownie szych gadżetów.

   Usuń
  3. W zasadzie to jeśli liczyć cenę w prenumeracie giganta i cenę Kaczora Donalda w kiosku to ta cena wynosi 9,99 zł za numer :) Co do reszty to się generalnie zgadzam z Tobą choć za ewentualny spory slok jakości w górę (przy wzroście cen) bardziej bym chciał nie poprzez lepszy gadżet A bardziej większą liczbę stron czy większą jakość druku. Mam jednak duże wątpliwości czy np. 132 stronicowy magazyn w tym ok. 108 stron komiksów za np. 15,99 zł to byłby dobry pomysł. Ewentualnie jako dwumiesięcznik ale obawiam się czy nie byłby to wtedy magazyn bardziej dla fanów a próg wejścia zwykłego czytelnika by się zmniejszył. Już szczerze mówiąc prędzej bym raz do roku wydawał jeden numer KD grubszy niż pozostałe (jak kiedyś numery specjalne) 80 stronicowy i wprowadził prenumeratę Kaczora Donalda z darmową dostawą do domu z ceną za numer mniejszą niż 9,99 zł.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka