Disney+ w tym roku wystartuje także w Polsce?!

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Deadline.com, disnejowska platforma VOD, Disney+, trafi na co najmniej cztery międzynarodowe rynki wraz ze startem w USA. 12 listopada serwis zadebiutuje także w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i Holandii.
Szczególnie ostatni z wymienionych krajów powinien zainteresować polskich fanów wytwórni Disneya. Biorąc pod uwagę zarobki z kin czy ilość wydawanych tytułów na DVD i Blu-Ray, polski i holenderski rynek są niemal identyczne. Czy to oznacza, że także w Polsce Disney+ może wystartować w najbliższej przyszłości? Sytuacja jest bardzo rozwojowa i biorąc pod uwagę ostatnie działania polskiego oddziału Disneya, jak wycofanie disnejowskich filmów z Netflixa czy stopniowe ich ograniczanie na HBO GO, może także polska wersja VOD wystartuje w tym roku.
Szanse są, ponieważ media donoszą, że Disney chce by serwis wystartował 12 listopada na jak największej ilości rynków i są prowadzone w tej sprawie rozmowy. Prawdopodobnie więcej szczegółów zostanie ujawnionych na zbliżającym się D23 Expo, które odbędzie się w ten weekend.
Oferta VOD ma się składać z bogatego katalogu wytwórni Disneya. Pojawią się zarówno nowe seriale jak Legend of Three Caballeros z Donaldem, Jose i Panchito, Monsters at Work z bohaterami Potworów i spółki, Loki czy Zimowy żołnierz i Falcon ze świata Marvela oraz Mandalorianin z uniwersum Star Wars. Jednak zdecydowaną większość serwisu będą stanowić starsze produkcje. Już z pierwszych miesiącach działania platformy mają się pojawić Kacze Opowieści, zarówno klasyczne jak i 1. sezon obecnie emitowanego serialu, jak i wiele starych i nowszych filmów Disneya.
Można też już domniemywać w jakiej cenie serwis będzie dostępny w Polsce. Cena w USA ma wynieść 6,99 dolara miesięcznie lub 69,99 przy zapłacie za cały rok, natomiast w Holandii ma być identyczna, lecz wyrażona w euro. Jeżeli Disney+ będzie dostępny w podobnej cenie w Polsce, to powinna ona wynieść 24,99 zł lub 29,99 miesięcznie. 
W związku ze zbliżającym się startem Disney+ wystartowała Facebookowa grupa Disney Plus Polska, na którą serdecznie zapraszam. Newsy, zapowiedzi, dyskusje nie tylko o produkcjach z Disney+.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Disney

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru