Dobrze nie jest - dane o sprzedaży KD w czerwcu 2019

Już wydawało się, że jest dobrze, a tu klops. Dziś ZKDP udostępnił dane o sprzedaży Kaczora Donalda w czerwcu tego roku. Czerwcowy numer (KD 2019-07) pisma sprzedał się w 13 572 egz przy nakładzie wynoszącym 37 000 egz., czyli sprzedano 36,7% wydrukowanych egzemplarzy.
Hm... bywało gorzej, szczególnie pod koniec poprzedniego i na początku obecnego roku. Analizując wyniki innych pism Egmontu, widać że KD nie sprzedaje się wśród nich najgorzej. W czerwcu, tak samo jak w poprzednich miesiącach, jeszcze gorsze zanotował Auta czy Tomek i przyjacielem. Jednak na niekorzyść Kaczora Donalda przemawia fakt, że jest wydawany w większym nakładzie, choć czasem ciężko powiedzieć, gdzie tyle egzemplarzy się gubi, ponieważ nie raz ciężko znaleźć pismo. Magazynowi nie pomogło też to, że czerwcowy numer był całkowicie pozbawiony informacji o 85. urodzinach Kaczora Donalda.
W kioskach do jutra jest dostępne lipcowe wydanie pisma, w którym można znaleźć m.in. komiksy Barksa, Korhonena i Rodrqiuesa.W piątek zostanie wydany kolejny, 998. numer, w którym najprawdopodobniej pojawią się historie Vicara i Jippesa.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar