Gigant Poleca Extra 2024-01 "Agenci i detektywi VI: Przebojowi Bracia Be" - dziś premiera - Casty, Mottura i Cavazzano

Dziś, 9 miesięcy po premierze poprzedniego tomu, pojawiło się nowe kryminalne wydanie Giganta Poleca Extra. W Agenci i detektywi VI: Przebojowi Bracia Be znajdziecie porcję świetnych komiksów Disneya z kaczkami i myszami, a wśród nich nie brakuje świetnych autorów i doskonale znanych cykli. Cena okładkowa 320-stronicowego wydania wynosi 27,99 zł. Komiks jest też dostępny na Egmont.pl.
Tom jest oparty na piątym niemieckim LTB Crime,

Można powiedzieć, że jest to tom, w którym dla każdego jest coś dobrego. Nie ma żadnych wyjątkowo długich komiksów, ani nie dominuje żadna seria, ale jest wiele ciekawych opowieści. Do nich na pewno zalicza się komiks Castiego będący parodią słynnej włoskiej serii komiksowej Martin Mystère, opowiadającej o przygodach archeologa i pisarza, który bada różne tajemnicze wydarzenia. W Polsce głównie kojarzona z animowanej adaptacji Martin Tajemniczy. Nad komiksem czuwał sam Alfredo Castelli, twórca postaci.

W wydaniu zostały też zamieszczone komiksy z cykli, które regularnie pojawiają się w kryminalnych Gigantach, czyli KAWA, ADIOS czy Mickey Mustery. Komiks o ADIOS, agencji, w której pracuje Gęgul, narysował Paolo Mottura, świetny włoski rysownik, pracował on także nad komiksem o Superkwęku, który znajdziecie w wydaniu. Bardzo ciekawym elementem tomu jest na pewno też komiks o H. Bogarto, który stworzył doskonały duet  Corteggiani i Cavazzano. Historia zebrała nie gorsze recenzje niż wiele komiksów z Włoskiego Skarbca.

Wczoraj do sprzedaży trafił poza nowy tom Giganta z co najmniej dwoma bardzo ciekawymi komiksami, natomiast pod koniec miesiąca premierę będzie miało wydanie Kaczogrodu Carla Barksa, w którym pojawi się pierwszy komiks z Magiką i panią Stempel.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Cena już za wysoka, myślę, że zrezygnuje z zakupu tego i przyszłych tomów detektywów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakładając że kupujesz dla dziecka nie dla siebie, od stycznia wprowadzono Tuskowe w wysokości 800 zł. Spokojnie wystarczy na wszystkie komiksy z kaczkami :)

   Usuń
  2. Dokładnie, w samo sedno sprawy.

   Usuń
 2. Dajcie se proszę spokój z polityką na tej stronie. Już nie wspominając o docinkach. Są niemiłe i zniechęcają ludzi do szczerego wypowiadania się.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela