Kaczogród Carla Barksa 23 "Dotyk Midasa" - dziś premiera

Debiuty Magiki, panny Stepmel i Kwakerfellera! Dziś do sprzedaży trafił kolejny tom serii Kaczogród. Carl Barks - Dotyk Midasa i inne historie z lat 1961-1962. Jest to wydanie, które przedstawia pierwsze komiksy z okresu, który można nazwać renesansem Barksa w latach 60. 248-stronicowy album kupicie m.in. na Egmont.pl.  

Poza tytułowym komiksem, w którym zadebiutowała Magika de Czar, w tomie znalazło się też kilka innych dłuższych opowieści z Sknerusem w roli głównej, w tym Mity i kity o dziwnym spotkaniu z kosmicznymi przybyszami, Jaskinia Ali Baby z poszukiwaniami jaskini ze skarbami Ali Baby czy Złoty statek, w której Sknerus mierzy się z Gogusiem w konkursie szukania złota. Do tego dochodzi cała wielka porcja krótszych komiksów, w tym pierwszy i jedyny komiks Barksa z Kwakerfellerem - Pełny gaz. Ten tom to prawdziwa gratka dla fanów historyjek Disneya. 

Przykładowe strony z publikacji są dostępne tutaj. Jest to już 23. tom serii, więc do końca zostało już tylko 7 tomów, o czym więcej informacji znajdziecie tu. Na kwiecień została zapowiedziana premiera Walka o status i inne historie z lat 1962-1963, w którym pojawi się m.in. The Unsafe Safe, historia o niezniszczalnym skarbcu, jedna z najlepiej ocenianych opowieści Barksa z lat 60, a także tytułowy komiks, w którym po raz pierwszy wystąpił król wyspy Rippan Taro. Więcej informacji o tomach zapowiedzianych na to półrocze znajdziecie tutaj.

XXIII TOM - Dotyk Midasa i inne historie z lat 1961-1962
Liczba stron: 248, Stron komiksów: 218 (w tym 67 premierowych)

  • Dodatki:
  • Furie i kusicielki - damy Kaczogrodu - 4 strony - artykuł
  • Kto jest kim w Kaczogrodzie: Z kartoteki policyjnej - 2 strony - artykuł
  • Jaskinia Ali Baby - obraz
  • Niebezpieczne odkrycie - obraz
  • Gruba zwierzyna - szkic
  • +12 okładek


źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela