Gigant Poleca 250 "Wszystkie sekrety Kaczogrodu" - dziś premiera - Radice, Turconi i Ziche

250 razy 250! Dziś wyszedł 250. tom Giganta Poleca - Wszystkie sekrety Kaczogrodu, co oznacza, że przez ostatnie 24 lata w tej serii wydano dokładnie 62500 stron komiksów Disneya! A najnowsze wydanie wygląda naprawdę dobrze, w środku znajdziecie komiks genialnego duetu z Hyziem, Dyziem i Zyziem w rolach głównych, a także długą opowieść parodiującą rynek telewizyjny. Tom kupicie też na Egmont.pl.
Wydanie jest kopią grudniowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.    

 Teresa Radice i Stefano Turconi - znakomity duet znany m.in. z Wyspy skarbów, z serii Reporter Goofy czy niedisnejowskich komiksów Ziemia, niebo, kruki, Zakazany Port i Toska z lasu powraca do Giganta Poleca koszykarskim komiksem o Hyziu, Dyziu i Zyziu. Historia oryginalnie we Włoszech została wydana w 2016 roku, a teraz w końcu pojawiła się w wielu europejskich krajach. Ale to niejedyna atrakcja numeru, ponieważ w tomie znajdziecie też komiks o Donaldzie narysowany przez Christophera Possentiego, rysownika m.in. Dylana Doga, który zachwycił włoskich czytelników wyjątkową fabułą i stylem rysunków.

W tomie przedrukowany został także stustronicowy komiks narysowany przez Silvię Zichę, mistrzynię komediowych komiksów z kaczkami, do scenariusza Sergio Badino. Historia w krzywym zwierciedle kaczogrodzkiego świata wyśmiewa rynek serialowy, więc spora dawka śmiechu gwarantowana. Tom natomiast otwiera komiks należący do serii opowiadającej o sekretach miasta zamieszkiwanego przez kaczki. Resztę wydania zapełniają krótsze komiksy, ale może niektóre z nich zaskoczą. W tym roku  grzbiety Gigantów będzie zdobić ilustracja nawiązująca do Centralnej Agencji Paranormalnej.

Nie można nie wspomnieć o ważnej zmianie - po 27 latach (licząc razem z Komiksem Gigant) zmieniono font używany przy wypisywaniu głównych bohaterów opowieści. Nie wiemy, z czego wynika ta zmiana, tym bardziej że setki tysięcy polskich czytelników kojarzyło go nierozerwalnie z Gigantami. Wcześniej w latach 1994-2004 korzystano z niego także w Kaczorze Donaldzie.

Cały czas jest dostępna prenumerata Giganta. Jutro natomiast do sprzedaży trafi nowy Gigant Poleca Extra z wieloma ciekawymi kryminalnymi historiami. Kolejny Gigant Poleca trafi do sprzedaży za półtora miesiąca, 1 marca, ale na razie nie wiemy, jakie komiksy w nim się pojawią.

źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Panie Radku, jeśli ma pan możliwość wpłynięcia na decyzję Egmontu, niech przywrócą stary, dotychczasowy FONT. Straszna ta zmiana. Kto wpadł na coś tak idiotycznego. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy można się spodziewać dodruku Ogromnej Maszyny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiadomo, tym bardziej że być może jeszcze nakład jest dostępny. Obecnie trwają inwentaryzacje, jeśli komiks za 2-3 tygodnie dalej nie będą dostępny, to faktycznie nakład się skończył

   Usuń
  2. W sensie jest jeszcze, ale za 8 dych....

   Usuń
  3. Warto poczekać. Trwa inwentaryzacja w magazynie Egmontu.

   Usuń
 3. "Serial na serio" ok ale mistrzostwo Ziche to "Papernovela", szkoda, że polscy czytelnicy nie mają do tego dostępu

  OdpowiedzUsuń
 4. Może to i szczegół lecz można napisać do Egmontu aby przy wydaniu następnego giganta, sprawdził tył komiksu.
  Chodzi mi o tą (już za niedługo kilku stronnicową) sekcję gigantów z ich rzymskimi cyframi.
  Otóż nowy gigant nie został oznaczony jako Tom CCL(250) lecz jako CCXL(240).

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar