Klasyczne baśnie Disneya 10 "Piękna i Bestia" - dziś premiera

Dziś poza nowym tomem kolekcji Barksa i albumem o Cruelli do sprzedaży trafił też inny komiks disnejowski. Mowa o kolejnej adaptacji filmu animowanego Disneya z cyklu Klasyczne baśnie Disneya. Od premiery poprzedniego tomu minęło już ponad pół roku, ale w końcu ukazał się dziesiąty tom serii - Piękna i Bestia, który zawiera komiks oparty na animacji z 1991 roku. Wydanie można też kupić na Egmont.pl

W 56-stronicowym albumie znalazł się komiks stworzony przez Weissa i Doran tuż po premierze kinowej filmu. Historia już kiedyś została wydana w Polsce w ramach Disney Komiks, ale teraz została zaprezentowana w odnowionej wersji. W przeciwieństwie do wielu innych adaptacji filmów Disneya, za nią odpowiedzialni byli amerykańscy twórcy, ponieważ powstała w okresie, gdy to Disney Comics wydawało komiksy Disneya w USA.

Na ten rok planowana jest też premiera adaptacji Księgi dżungli. W tym wypadku będziemy mieli do czynienia z wielokrotnie zmienionym przedrukiem komiksu Fallberga i Hubbarda, który powstał pod koniec lat 60., tuż po premierze filmu i nigdy wcześniej nie został w Polsce wydany.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela