Kaczor Donald 2024-01 - zapowiedź - Rodriques

Dużym plusem pierwszego w tym roku i 1032. w historii Kaczora Donalda będzie to, że w środku znajdzie się komiks o tematyce noworocznej. Szkoda jednak, że mimo tego wydanie, które trafi do sprzedaży 9 stycznia, nie zapowiada się wyjątkowo ciekawie. A cena ponownie wyniesie 16,99 zł.
Z plansz udostępnionych przez Egmont wynika, że numer będzie oparty na pierwszym tegorocznym Micky Mausie, choć ostatecznie może się ciut różnić. 

 Wydanie otworzy noworoczny komiks narysowany przez Rodriquesa, i podobnie jak w przypadku wielu innych nowych komiksów stworzonych przez tego hiszpańskiego twórcę, może spodziewać się ciekawie narysowanego komiksu. Niestety reszta wydania nie zapowiada się już aż tak dobrze. W numerze pojawi się komiks z Mikim, który już podczas pierwszej publikacji w Polsce, 15 lat temu, nie był dobrze przyjęty. A także kilka historii z kaczkami, wśród nich znajduje się holenderski komiks narysowany przez Raúla Bratesco, dawnego asystenta Vicara, a także klasyczna opowieść z rysunkami Beatriz Bolster.

Warto pamiętać, że w tym miesiącu poza Kaczorem Donaldem pojawi się też nowy tom Giganta z co najmniej dwoma bardzo ciekawymi komiksami, w tym opowieścią stworzoną przez duet Turconi i Radice, a także nowe kryminalne wydanie Giganta Extra z kilkoma świetnymi historiami, w tym parodią słynnej serii Martin Mystère.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont 

Komentarze

 1. Na pewno kupię jak każde KD

  OdpowiedzUsuń
 2. czy w 2024 rowniez bedzie 8 wydan KD ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Co zresztą po części wydać po okładce tego wydania i dacie premiery kolejnego numeru.

   Usuń
  2. Dziekuje za odpowiedz pozdro

   Usuń
 3. Ciekawe czy będzie coś specjalnego na trzydzieste urodziny czasopisma...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym roku mamy w sumie dwie rocznice :
   - 90 lecie postaci Kaczora Donalda (i z zapowiedzi Egmontu podczas MGGIK w Łodzi wiemy, że w związku z tą rocznicą będzie coś przygotowane)
   - 30 lecie pisma Kaczor Donakd

   Co ciekawe to właśnie w 1994r. na 60 lecie postaci Kaczora Donalda pismo Mickey Mouse zmieniło nazwę (przekształciło się w ) na Kaczor Donald.
   W 1994r. Egmont z okazji 60 lecia postaci Kaczora Donalda wydał też tom ,,Urodziny Kaczora Donalda" (obecnie biały kruk).

   Usuń
  2. Mnie się marzą roczniki KD... nie musialbym juz polowac na zużyte gazetki na olxach

   Usuń
  3. Kiedyś takie były, w latach 90 tych. Można je było wygrać w konkursach, które znajdowały się w kaczorze, ale chyba nie dało się ich nigdzie kupić.

   Usuń
  4. Zawsze to było dla mnie zagadką. Te czerwone/bordowe roczniki KD które były bodajże do wygrania w jakiś konkursach i reklamowane w KD. Nigdy ich nie widziałem w sprzedaży czy dokładniej na zdjęciach. Może ktoś posiada większą wiedzę na ich temat? :-)

   Usuń
  5. Ktoś kiedyś sprzedawał je na olx za tysiaka. To miałbyś już co najmniej na dwa po sprzedaży jednego ze swoich „oryginalnych” plakatow- rysunków z autografami albo kilku bombek- obrazków choinkowych.

   Usuń
 4. W dzieciństwie zbierałem KD. Ostatnio kupiłem jeden z aktualnych nr i byłem rozczarowany tym jak zmienił się ten komiks. Ubogi w dodatkową treść, papier jakiś zwykły gazetowy z bladymi kolorami. A cena kosmos. Ogólnie lipa.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela