Gigant Poleca 250 "Wszystkie sekrety Kaczogrodu" - zapowiedź - Radice, Turconi i Ziche

Pierwszy w przyszłym roku Gigant Poleca, a 250. ogółem, pojawi się w sprzedaży 16 stycznia. Choć nie wygląda na to, żeby w specjalny sposób świętowano okrągłe wydanie serii, to środek tomu zapowiada się fantastycznie. Pojawi się komiks genialnego duetu twórców kaczych komiksów, a także długa opowieść parodiująca rynek telewizyjny. Można też już zamówić prenumeratę na cały 2024 rok, która kosztuje 135,92 zł.
Wydanie będzie kopią grudniowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.   

Teresa Radice i Stefano Turconi - znakomity duet znany m.in. z Wyspy skarbów, z serii Reporter Goofy czy niedisnejowskich komiksów Ziemia, niebo, kruki, Zakazany Port i Toska z lasu powraca do Giganta Poleca koszykarskim komiksem o Hyziu, Dyziu i Zyziu. Historia oryginalnie we Włoszech została wydana w 2016 roku, a teraz w końcu pojawi się w wielu europejskich krajach. Ale to niejedyna atrakcja numeru, ponieważ w tomie pojawi się też komiks o Donaldzie narysowany przez Christophera Possentiego, rysownika m.in. Dylana Doga, który zachwycił włoskich czytelników wyjątkową fabułą i stylem rysunków.

W tomie znajdzie się też stustronicowy komiks narysowany przez Silvię Zichę, mistrzynię komediowych komiksów z kaczkami, do scenariusza Sergio Badino. Historia z krzywym zwierciedle kaczogrodzkiego świata wyśmiewa rynek serialowy, więc można się spodziewać sporej dawki śmiechu. Tom natomiast otworzy komiks należący do serii opowiadającej o sekretach miasta zamieszkiwanego przez kaczki. Poza tym pojawi się tez kilka krótszych historyjek.

Warto pamiętać, że w ciągu najbliższych dni do sprzedaży trafi nowy MegaGiga i świąteczny Gigant Poleca Extra, natomiast na 1 grudnia jest zaplanowana premiera ostatniego tegorocznego Giganta.

źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Czy niedługo będzie recka nowego Asteriksa? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podłączam się do pytania.

   Usuń
  2. Niestety, jakieś choróbsko mnie rozłożyło na początku poprzedniego tygodnia i przez to wszystko się opóźniło

   Usuń
  3. Powrotu do zdrowia!

   Usuń
 2. W starych Gigantach na końcu były takie czarnobiałe jednostronicowe komiksy. Co to było? Jakieś archiwalne komiksy? Można się do tego dorwać jakoś? Mowa o tych komiksach starych, nie Gigantach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. były to paski gazetowe z Donaldem autorstwa Ala Taliaferro

   Usuń
  2. Dzięki :) Widzę że wychodziły kompletne wydania w twardej oprawie. I mają zawrotną cenę na ebayu :) Chciałbym to zobaczyć w PL... :)

   Usuń
 3. A czy Życie i czasy Sknerusa McKwacza będzie jeszcze dodrukowywane ?

  OdpowiedzUsuń
 4. już mam wykupioną prenumeratę

  OdpowiedzUsuń
 5. czy ktoś wie jaki będzie kolejny marcowy gigant poleca?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar