Włoski Skarbiec. Najlepsze komiksy: Giorgio Cavazzano 3 - zapowiedź

Dwa komiksy z kaczkami wyda komiksowy dział Egmontu w marcu tego roku. 6 marca do sprzedaży trafi trzeci tom sześcioczęściowej serii poświęconej komiksom Giorgio Cavazzano. 216-stronicowe wydanie będzie kosztowało 69,99 zł. Już w tym momencie możecie zamówić tom na Egmont.pl. Więcej informacji o całym cyklu znajdziecie tutaj.

Wydanie w zasadzie będzie składało się z trzech komiksów stworzonych pomiędzy 1992 a 1994 rokiem oraz dodatków. Dwie z nich są znane polskim czytelnikom, Topolino e l'enigma del faro to doskonała historia napisana przez Mezzavillę, która wyszła w pierwszej serii Giganta, a Miseria e nobiltà to świetna opowieść parodiująca sztukę teatralną Nędza i szlachectwo. Jest to także jeden z pierwszych komiksów Artibaniego. 

Całkowitą nowością będzie There's No Fool like An Old Fool, czyli rocznicowa historia o Donaldzie stworzona na 60-lecie postaci. W wydaniu pojawi się też krótki komiks z serii o reporterskich przygodach Klarebelli, "Le soda se boit sec". Historia jednak pojawi się w wersji przemontowanej, zamiast oryginalnych 10 stron po 4 rzędy dostajemy 16 po 3 rzędy, i jest to komiks pochodzący z połowy lat 80., zaprezentowany w całkowicie niechronologicznej kolejności.

Poza tym w marcu komiksowy dział Egmontu zamierza wydać Straszną wyspę, czyli album o Mikim, Donaldzie i Goofym, który stworzył Alexis Nesme. Więcej o tym przygodowym albumie znajdziecie w osobnym tekście.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Jakoś mało entuzjazmu tu jest z tą serią. Sam kupiłem pierwszy tom i w sumie zapomniałem, że wyszedł drugi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niemogę się doczekać tego wydania

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie kupię déifié a posa tym w antykwariatach bardzo Malo dajà wièc już t’égoutta noe kupije

  OdpowiedzUsuń
 4. j-u-ż n-i-g-d-y n-i-e k-u-p-i-ę włoskich skarbców

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ruszyła prenumerata "Giganta Poleca Extra" + grafik na cały rok!

MegaGiga 62 "Dworskie życie" - zapowiedź - dwa bardzo długie komiksy!