Włoski Skarbiec. Najlepsze komiksy: Giorgio Cavazzano 3 - zapowiedź

Dwa komiksy z kaczkami wyda komiksowy dział Egmontu w marcu tego roku. 6 marca do sprzedaży trafi trzeci tom sześcioczęściowej serii poświęconej komiksom Giorgio Cavazzano. 216-stronicowe wydanie będzie kosztowało 69,99 zł. Już w tym momencie możecie zamówić tom na Egmont.pl. Więcej informacji o całym cyklu znajdziecie tutaj.

Wydanie w zasadzie będzie składało się z trzech komiksów stworzonych pomiędzy 1992 a 1994 rokiem oraz dodatków. Dwie z nich są znane polskim czytelnikom, Topolino e l'enigma del faro to doskonała historia napisana przez Mezzavillę, która wyszła w pierwszej serii Giganta, a Miseria e nobiltà to świetna opowieść parodiująca sztukę teatralną Nędza i szlachectwo. Jest to także jeden z pierwszych komiksów Artibaniego. 

Całkowitą nowością będzie There's No Fool like An Old Fool, czyli rocznicowa historia o Donaldzie stworzona na 60-lecie postaci. W wydaniu pojawi się też krótki komiks z serii o reporterskich przygodach Klarebelli, "Le soda se boit sec". Historia jednak pojawi się w wersji przemontowanej, zamiast oryginalnych 10 stron po 4 rzędy dostajemy 16 po 3 rzędy, i jest to komiks pochodzący z połowy lat 80., zaprezentowany w całkowicie niechronologicznej kolejności.

Poza tym w marcu komiksowy dział Egmontu zamierza wydać Straszną wyspę, czyli album o Mikim, Donaldzie i Goofym, który stworzył Alexis Nesme. Więcej o tym przygodowym albumie znajdziecie w osobnym tekście.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Jakoś mało entuzjazmu tu jest z tą serią. Sam kupiłem pierwszy tom i w sumie zapomniałem, że wyszedł drugi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niemogę się doczekać tego wydania

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie kupię déifié a posa tym w antykwariatach bardzo Malo dajà wièc już t’égoutta noe kupije

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sory trudno mi się pisze na telefonie

   Usuń
  2. OK rozumiem

   Usuń
  3. Przecież masa ludzi pisze na telefonie i jakoś dają radę...

   Usuń
 4. j-u-ż n-i-g-d-y n-i-e k-u-p-i-ę włoskich skarbców

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela