Gigant Poleca 251 "Kto to zrobił" - zapowiedź - Cavazzano x2, Rodriques i Molinari

1 marca pojawi się 251. tom Giganta Poleca pod tytułem Kto to zrobił. Choć wydawnictwo Egmont nie opublikowało oficjalnie zapowiedzi wydania, to jego tytuł znalazł się na liście tomów w najnowszym Gigancie Poleca Extra. Jest to na tyle charakterystyczny tytuł, że na jego podstawie wiadomo, że marcowy tom będzie kopią styczniowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch. A w środku pojawi się co najmniej kilka ciekawych historii.

 Tom bardzo przypomina porządne tomy sprzed lat - pomijając komiks z Mikim w roli głównej nie ma tutaj wyjątkowo długich komiksów, jest za to sporo krótszych opowieści, w tym z dość nietypowymi głównymi bohaterami. Ale najpierw warto zwrócić uwagę, że dwa komiksy zawarte w tomie narysował nie kto inny, jak maestro Giorgio Cavazzano, jeden z nich opowiada o Donaldzie, Dziobasie i Kwazku, a drugi o Sknerusie i Daisy. Za scenariusze odpowiadali Marco Bosco i Roberto Gagnor, którzy od lat tworzą dobre disnejowskie komiksy.

Najdłuższy komiks w tomie, 60-stronicową historię o tajemniczym chłopcu, napisał i narysował Alessio Coppola. Tom natomiast otworzy opowieść napisana przez Stefana Petruchę i zilustrowana przez Rodriquesa, autorów, których częściej można kojarzyć z Kaczora Donalda. Nie zabraknie też bardziej nietypowych historii, jak choćby komiks z panną Stempel w roli głównej i być może krótszych opowieści pozytywnie zaskoczy.

1 marca poza 251. Gigantem pojawi się też nowe wydanie Giganta Poleca Special, o czym pisaliśmy kilka dni temu. Natomiast na luty jest zaplanowany nowy Gigant Mamut. Na razie o żadnym z wydań nie posiadamy dokładnych informacji

źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Szykuje się dobry komiks .

  OdpowiedzUsuń
 2. przepraszam ale to ważne bo mój tata kupił mi na urodziny prenumeratę. na prenumeracie24. na obrazku był obraz giganta kaczora be i nie jestem pewien czy oni mi wyślą tomy z 2023 czy będą wysyłać z 2024 proszę o odpowiedź bo to bardzo ważne bo jestem na feriach i wyjechałem więc nie mogę sprawdzić tylko dopiero po powrocie ale nie jestem pewien jakie oni mi tomy wyślą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będą wysyłane najnowsze tomy.

   Usuń
  2. Na stronie prenumerata24.pl w przypadku okładki z "Kaczor Be" to oferta zakładała wysyłanie od numer 8/2023. Czyli powinieneś już był otrzymać ostatni, ubiegłoroczny numer i teraz kolejne, z 2024, będą do Ciebie dostarczane. Sprawdź po powrocie z ferii, żebyś nie przegapił przypadkiem ostatniego numeru w tym roku, bo prawdopodobnie wariant prenumeraty, którą zakupił Twój tata, nie obejmuje numer 8/2024. Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku! :)

   Usuń
  3. Serdecznie dziękuję i życzę udanych ferii ;)

   Usuń
 3. Jeszcze raz wielkie dzięki bo teraz kamień mi spadł z serca

  OdpowiedzUsuń
 4. Znaczy się mój tata kupił mi w zeszłym roku przed premierą kaczora be tą premumeratę

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepraszam czy to prawda że od 2020 wydają rocznie dwa wydania z historią kwantomasa

  OdpowiedzUsuń
 6. Mało było gigantów z poziomą okładką. Ja kojarzę chyba tylko dwa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polskich wydań oczywiście. Kiedyś był Kwakulla i jakiś zimowy tom

   Usuń
  2. Nie, nie Kwakula ale jakiś podobny temat

   Usuń
  3. poziome były tomy 188 powrót Kwakuli i 126 zima trzyma

   Usuń
  4. Pozioma miały tylko okładkę. Tomy były pionowe

   Usuń
  5. tak, oczyzwiście chodziło mi o okładkę nie doprecyzowałem

   Usuń
 7. panie Radku kiedy wyjdzie galaxy 4?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela