Kaczogród Carla Barksa 23 "Dotyk Midasa" - zapowiedź

Pod koniec stycznia, dokładnie 31 stycznia, pojawi się kolejny tom serii Kaczogród. Carl Barks - Dotyk Midasa i inne historie z lat 1961-1962. Będzie to pierwszy tom z okresu, który można nazwać odrodzeniem Barksa, w którym znajdą się między innymi historie z debiutami Magiki de Czar, Panny Stempel i Kwakerfellera. Cena 248-stronicowego tomu wyniesie 89,99 zł i już go można kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl z rabatem 30%. 

Poza tytułowym komiksem, wydaną całkiem niedawno w Polsce historyjką, w której zadebiutowała Magika de Czar, w tomie pojawi się kilka innych dłuższych opowieści z Sknerusem w roli głównej, w tym Mythtic Mystery o dziwnym spotkaniu z kosmicznymi przybyszami, Cave of Ali Baba z poszukiwaniami jaskini ze skarbami Ali Baby czy The Golden Nugget Boat, w której Donald mierzy się z Gogusiem w konkursie szukania złota. Do tego dojdzie cała wielka porcja krótszych komiksów, w tym pierwszy i jedyny komiks Barksa z Kwakerfellerem - Pełny gaz. Ten tom to prawdziwa gratka dla fanów historyjek Disneya.

Więcej informacji można znaleźć w liście zbierającej informacje o całej trzydziestotomowej kolekcji, która dostępna jest na blogu. Do końca kolekcji zostało już tylko osiem tomów, więc można podejrzewać, że ostatni tom zostanie wydany na koniec 2025 roku. To niejedyna zapowiedź disnejowska Egmontu na styczeń, Egmont zamierza w przyszłym roku kontynuować też inne serie z kaczkami, o czym informowano na MFKIG.

źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Czy mi się wydaje czy Egmont ostatnio przyspieszył z wydawaniem Kaczogrodu? Może w 2024 będzie 5 tomów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, po prostu czasami tomy są co 2 miesiące, a czasem co 4.

   Usuń
 2. Myślicie że jest szansa na ten tomik w Polsce ? https://inducks.org/issue.php?c=de%2FLTBW++5#p189
  ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że takie brzydkie te okładki gdy się porówna je z kolekcją brazylijską - tam na okładkach są obrazy Barksa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właściwie to wystarczy porównać z również wydaną przez polski Egmont kolekcją Dona Rosy, gdzie okładki zdobią prace Dona rysowane specjalnie jako okładki komiksów. A Barks przecież też rysował okładki, które zresztą są drukowane wewnątrz tomu.

   Usuń
  2. Wiadomo, ze okładki z okładek byłyby najlepsze. Ale podobno Barks stworzył za mało okładek w stosunku do liczby wszystkich tomów Kaczogrodu. Już kiedyś Radosław Koch o tym pisał

   Usuń
  3. Tych okładek Barksa spokojnie wystarczyłoby na 30-tomową kolekcję. Część tomów wprawdzie musiałaby mieć okładkę narysowaną w innym okresie, niż komiksy węwnątrz, ale dla mnie to żaden problem. To byłoby najlepsze rozwiązanie. Jednak to, na które się zdecydowano, mnie nie razi.

   Usuń
 4. W końcu! Na ten tom czekam niecierpliwie od dawna. Szkoda, że bez Magiki na okładce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe czy w środku jest jakieś ukryte nawiązanie do Sasina

  OdpowiedzUsuń
 6. strasznie drogie ten kaczogród dobrze że na egmont.pl jest chociaż rabat 30%

  OdpowiedzUsuń
 7. nie wiem jak wy ale według mnie 90zł tu fura kasy lubię kaczogrody ale je wyporzyczam z mojej biblioteki szkolnej ale nie kupuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super biblioteka, ze ma takie pozycje

   Usuń
 8. zapowiada się ciekawie ale ta cena mnie dobija no bo 90zł to jurz totalna porażka

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru