Kaczor Donald 2024-01 - dziś premiera - Rodriques i Heymans

Dziś do sprzedaży trafił pierwszy w tym roku i 1032. numer w historii Kaczora Donalda. Podobnie jak w 2023, w tym roku wyjdzie osiem wydań pisma. W środku nowego numeru jak zwykle znajdziecie ponad 40 stron komiksów z kaczkami, choć wbrew pozorom nie otwiera go historia noworoczna.
Wydanie jest oparte na pierwszym tegorocznym norweskim Donald Duck, Poza kioskami pismo jest dostępne także:
- na Empik.com
- na Egmont.pl

Wydanie otwiera komiks narysowany przez Rodriquesa, w którym Donald zostaje wkręcony w pewien podejrzanie zyskowny interes. Podobnie jak inne historie stworzone przez tego hiszpańskiego twórcę, jest to naprawdę porządnie narysowany komiks. Reszta wydania składa się z krótszych opowieści. Jeden z nich to komiks z Mikim, który już podczas pierwszej publikacji w Polsce, 15 lat temu, nie był dobrze przyjęty.

Poza tym w wydaniu znajduje się wiele opowieści z kaczkami. Wśród nich znajduje się holenderski komiks narysowany przez Raúla Bratesco, dawnego asystenta Vicara, klasyczna opowieść z rysunkami Beatriz Bolster, a także krótki komiks z Donaldem i Sknerusem stworzona przez Mau Heymansa, jednego z lepszych holenderskich twórców. Niestety gadżet dołączony do wydania, neonowa jaszczurka, jest przyklejony do okładki taśmą.

Warto pamiętać, że w tym miesiącu pojawi się też nowy tom Giganta z co najmniej dwoma bardzo ciekawymi komiksami, w tym opowieścią stworzoną przez duet Turconi i Radice, a także nowe kryminalne wydanie Giganta Extra z kilkoma świetnymi historiami, w tym parodią słynnej serii Martin Mystère.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont 

Komentarze

 1. klejenie dodatkow tasma do pisma i dawniej tez tak byawalo.... ale ogolnie numer ok

  OdpowiedzUsuń
 2. Radku- kojarzysz może jakiś polski sklep internetowy który ma włoskie wydania kaczorów? Chodzi mi o komiks Panini. Nie jest drogi, można dostać np na ebay ale przesyłka praktycznie kosztuje tyle samo co komiks :-/

  https://www.panini.it/shp_ita_it/il-milione-di-marco-polo-1wdili042-it08.html

  OdpowiedzUsuń
 3. u mnie to samo. chinskie badziewie przylepione taśmą bez folii. jak mają tak robić to wolalbym juz gazete bez tej zabawki i BEZ TASMY

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka