Myszka Miki "Straszna Wyspa" - zapowiedź

W marcu Egmont poza trzecim tomem serii Cavazzano wyda też komiks Disneya, który był zapowiadany od bardzo dawna. Chodzi o album Straszna Wyspa - Niesamowita historia Myszki Miki. Przygodowa historia o Mikim, Donaldzie i Goofym, którą stworzył Alexis Nesme, autor rysunków do Horrifiklandu, 20 marca w końcu pojawi się w Polsce. Album zostanie wydany w cenie okładkowej 49,99 zł i jest już dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl.

Podobnie jak wspomniany wcześniej Horrifikland, także Straszna Wyspa jest utrzymana w stylistyce nawiązującej do klasycznych produkcji Disneya. W 56-stronicowej historii bohaterowie wyruszają na tajemniczą wyspę skarbów, żeby odnaleźć lorda Pepperminta. Oczywiście nie będzie to proste zadanie, ponieważ w przygodę wmiesza się chociażby Piotruś, a bohaterowie będę musieli zmierzyć się z wieloma przeciwnościami podczas rejsu jak i przemierzając bujną dżunglę. Kilka przykładowych stron z publikacji znajdziecie tutaj.

Na razie nie wiadomo, czy Egmont planuje publikację kolejnych albumów wydanych oryginalnie przez francuskie wydawnictwo Glénat. Mowa tu nie tylko o komiksach z Mikim, ale też o Donald's Happiest Adventures czy Picsou, le dragon de Glasgow. Na kwiecień tego roku Glénat planuje wydanie nowego albumu, Mickey et l'alliance maléfique, który mają stworzyć Nicolas Pothier i Johan Pilet.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Fajne info, długo czekaliśmy na kolejny album od Glenat :-) A Donald's Happiest Adventures i Picsou, le dragon de Glasgow bardzo chętnie bym przygarnął

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam pytanie czy coś wiadomo o drugim tegorocznym gigant poleca ?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela