Komiksowe premiery - czerwiec 2023 - losy Sknerusa, wakacyjny Gigant i Królewna

Disnejowskie premiery komiksowe w czerwcu są bardzo nierówno rozłożone, ponieważ pierwsza porcja pojawi się w sprzedaży na samym początku miesiąca, natomiast na kolejne tytuły będzie trzeba czekać parę tygodni. Jednak szczególnie w nowy tom z historiami o przeszłości Sknerusa warto się zaopatrzyć, choć to nie będzie jedyna ciekawa premiera.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 1 czerwca - Gigant Poleca Extra 2023-04: Letni wyskok - 16,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Tym razem wakacyjny tom specjalnym będzie pełnym 256-stronicowym wydaniem i znajdzie się w nim co najmniej kilka naprawdę ciekawych historii. Najciekawiej wygląda Estate a Green Pond, czyli komiks z doskonałej serii Pippo Reporter od Radice i Turconiego, ale wysoki poziom powinny też trzymać Paperino Paperoga & lo squalo squalificante Mastantuono czy Rockerduck e la spiaggia della rivalsa narysowane przez Fecchiego. Pełne informacji o zawartości tomu są dostępne tu, a komiks jest dostępny na Egmont.pl.   
 • 2 czerwca - Gigant Poleca 245: Sekret Donalda - 17,99 zł - POLECAMY!
  Czerwcowy Gigant wygląda być może ciut słabiej niż wiele poprzednich tomów, ale otwiera go doskonała okładka Mottury. W środku największą atrakcją będzie Pogoda dla megabogaczy, czyli 126-stronicowy komiks Enny i Periny, o rywalizacji Sknerusa i Kwakerfellera, w którą włącza się pan Duckan znany m.in. z komiksów Gervasio o Superkwęku. W tomie pojawi się też kryminalny komiks o Mikim Powrót skrzydlatego stwora. Cały skład tomu znajdziecie tu, a komiks w przedsprzedaży jest dostępny na Egmont.pl. Nadal dostępna jest też roczna prenumerata serii.  
 • 28 czerwca - Klasyczne baśnie Disneya 9: Śpiąca Królewna - 29,99 zł
  Nowy tom serii zawierającej komiksowe wersje najsłynniejszych filmów Disneya. W tomie pojawi się adaptacja filmu Disneya z 1959 roku po raz pierwszy po polsku została wydana w ramach kolekcji Disney Komiks, a teraz zostanie przedrukowana w odnowionej wersji. Komiks można też już zamówić z Egmont.pl
 • 28 czerwca - Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza - 89,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  W tomie poświęconym przeszłości Sknerusa pojawią się zarówno klasyczne historie Strobla z lat 60., komiksy Vicara z lat 90., ale też całkiem nowe opowieści stworzone w ciągu ostatnich lat. Szczególnie warto zwrócić uwagę na dwie długie historie stworzone przez norweskie trio Nærum, Løkling i Midthun. Jedna z nich nawiązuje do czasów Glassgow, druga do czasów gorączki złota w Klondike i pojawia się w niej Złotka. Są to pełne akcji przygodowe komiksy, które warto znać. Więcej informacji o publikacji znajdziecie m.in. tu, a tom jest dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl
 • 28 czerwca - Samuraj i Stich 3 - 32,99 zł
  Nawiązująca do marki Lilo i Stich manga Hiroto Wady opowiada o przygodach Sticha w alternatywnym uniwersum, gdzie kosmiczny stwór nie trafił na Hawaje, lecz do średniowiecznej Japonii. Jest to ostatni tom serii. Komiks kupicie m.in. na Egmont.pl.

KOMIKSY DISNEYA W USA

 • 7 czerwca - Disney Villans: Maleficent #2 - 3,99 $
  Drugi zeszyt komiksu o Diabolinie znanej z Śpiącej Królewny, oraz swojego solowego filmu Czarownica. Autorem serii wydawanej przez Dynamite Comics jest Soo Lee.
 • 21 czerwca - Disney Villans: Scar #3 - 3,99 $
  Za komiks o Skazie, złoczyńczy znanym z Króla Lwa, odpowiadają Chuck Brown i Trevor Fraley.   
 • 21 czerwca - Walt Disney's Uncle Scrooge: Cave of Ali Baba - 35,00 $
  W 28. chronologicznie tomie kolekcji Barksa pojawią się takie komiksy z początku lat 60. jak np. tytułowy komiks, The Unsafe Safe czy A Spicy Tale, a także po raz pierwszy po angielsku - The Pied Piper of Duckburg w wersji Jippesa, czyli niedokończony komiks Barksa, na którym oparto dwie zupełnie różne historie, jedną z nich stworzył Jippes, a drugą Rosa.
 • 28 czerwca - Disney One Saturday Morning Adventures - 29,99 $
  Liczący prawie 200 stron zbiorek komiksów nawiązujących do różnych popularnych seriali Disneya z lat 90., w tym do Douga, Pepper Ann, Byle do przerwy, Buzza Astrala z Gwiezdnej Bazy, Nowych przygód Kubusia Puchatka czy Pupilka. W większości są to komiksy z magazynu Disney Adventures, ale nie tylko.
 • 28 czerwca - Gargoyles #6 - 3,99 $
  Za serię kontynuującą opowieść o
  przygodach grupy gargulców znanych z klasycznej animacji odpowiadają Greg Weisman, twórca serialu, oraz George Kambadais. Siódmy numer otwiera nową historię.
 • 28 czerwca Darkwing Duck #5 - 3,99 $
  Serię opowiadającą o Drake'u Mallardzie, obywatelu St. Cannard, który nocą zamienia się w Agenta Kupera, bohatera broniącego miasta, tworzą Amanda Deibert i Carlo Lauro.  

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 12 czerwca - Nieustraszeni Łowcy Strachów 3: Zjawa z jeziora Tikitaka - 15 zł
 • 14 czerwca - Lucky Luke 40: Wielki książę - 29,99 zł - POLECAMY!
 • 14 czerwca - Magiczna 7 5: Rozdzielenie - 34,99 zł
 • 14 czerwca - Sisters 17: Chyba śnisz - 34,99 zł
 • 14 czerwca - Smerfy i świat emocji 11: Smerf, który nie był miły - 24,99 zł
 • 28 czerwca -  Beniamin i Beniamina - 119,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
 • 28 czerwca -  Fibi i Jednorożec 10: Szepty i rżenia - 49,99 zł
 • 28 czerwca - O czym szumią wierzby 4: Nieproszeni goście - 39,99 zł - POLECAMY!
 • 28 czerwca - Pan Borsuk i pani Lisica 6: Jestem sobą - 39,99 zł
 • 28 czerwca - Śledztwa Enoli Holmes 7: Czarny powóz - 39,99 zł
 • 30 czerwca - Zagadki Lei - 54,99 zł

  Jeżeli kojarzycie, że w czerwcu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu. 

  Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, bonito.pl, empik.com, taniaksiazka.pl czy gandalf.com.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), amazon.pl (wydania zbiorcze).

  Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska, Fantagraphics, Dynamite

  Komentarze

  1. Zapomniałeś dodać, że w USA 20 czerwca ukaże się 28 tom kolekcji Barksa ''Cave of Ali Baba''.

   OdpowiedzUsuń
  2. Glupie to w tym pierwszym komiksie w Gigancie- Co mi zrobisz jak sie dowiesz- ze Diodak zna tożsamość Superkweka. Przecież z założenia którego raczej wszyscy sie trzymają wynika , ze Diodak jeśli nawet musi sie o tym dowiedzieć, to za każdym razem zjada cukierka kasującego pamięć. I tak naprawdę nie wie ze Superkwek to Donald. A tu na potrzeby fabuły zostało to zmienione i to jest rozczarowujące.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Ostatnio znów pojawił się trend, żeby Superkwęk wrócił do korzeni, i Diodak nie pamiętał tego, że Donald to Superkwęk, ale 10-15 lat temu w większości komiksów wydawanych na świecie i w Polsce Diodak wiedział, kim jest Superkwęk. Więc po prostu Pihl, który regularnie komiksów z Superkwękiem nie pisze, kontynuował to samo, co było w jego komiksach sprzed dekady.

    Usuń
   2. Mozesz wskazać na więcej komiksow w których Diodak wie o tożsamości Superkweka? Z tych które ukazały sie w Polsce

    Usuń
   3. "Nowy wspaniały park" wydany nie tak dawno temu w Polsce wyjaśnia to i tłumaczy całą sytuację.

    Usuń
   4. Przeczytane już dawno i mam. Ale nie pamietam, zajrzę. Dzięki

    Usuń

  Prześlij komentarz

  Popularne posty z tego bloga

  Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

  Nasz wielki Donald - przykładowe strony

  Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela