Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga 10 - zapowiedź

Na sierpień Egmont zapowiedział nie tylko nowy tom Kaczogrodu Barksa, ale też dziesiąty tom reedycji Czarodziejek W.I.T.C.H. Liczący aż 444 strony album, w którym znajdą się historie zamykające piąty podcykl, czyli Magiczną księgę, zostanie wydany w cenie okładkowej 129,99 zł. W przedsprzedaży możecie zamówić go z Egmont.pl.  

W tomie znajdą się komiksy oryginalnie wydane w numerach 113-126 magazynu, które opublikowano w Polsce pomiędzy sierpniem 2007 a lutym 2008. W tomie pojawi się siedem historii zamykających piąty podcykl, czyli Wyspa wspomnień, Złudzenia, W paszczy świata, Powietrze i ziemia, Świat w księdze, Między wierszami i Rozstania i powroty

W ramach katalogu Egmontu zaprezentowano plany na cały rok. Kolejne, jedenaste wydania zbiorcze zapowiedziano na listopad, w listopadzie pojawi się też nowy komiks o czarodziejkach, o którym na razie nie są znane dokładne szczegóły.

Łącznie seria o Will, Irmie, Taranee, Cornelii oraz Hay Lin składa się z 139 komiksów oryginalnie wydanych pomiędzy 2001 a 2012 rokiem. Przy cyklu stworzonym przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, który stał się bestsellerem na całym świecie, pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in. Francesco Artibani, Teresa Radice, Bruno Enna, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro, Paolo Campinoti i Giada Perissinotto.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Odnośnik "nowy komiks o czarodziejkach" przenosi do przykładowych plansz z "Nauki z komiksem", warto poprawić :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru