Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza - przykładowe strony

 Dokładnie za cztery tygodnie, 28 czerwca, do sprzedaży trafi tom Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza zbierający różne komiksy o przeszłości Sknerusa mniej lub bardziej powiązane z wizją przeszłości Sknerusa znaną z historii Barksa czy Rosy. Cena okładkowa 264-stronicowego wydania wyniesie 89,99 zł, i można je zamówić w przedsprzedaży na Egmont.pl, a dzięki uprzejmości wydawnictwa możemy zaprezentować przykładowe strony z publikacji.


W tomie pojawią się zarówno klasyczne historie Strobla z lat 60., komiksy Vicara, które możecie znać z Kaczorów Donaldów z lat 90., ale też całkiem nowe opowieści stworzone w ciągu ostatnich lat. Szczególnie warto zwrócić uwagę na dwie długie historie stworzone przez norweskie trio Nærum, Løkling i Midthun. Jedna z nich nawiązuje do czasów Glassgow, druga do czasów gorączki złota w Klondike i pojawia się w niej Złotka. Warty uwagi jest też inny komiks z rysunkami Midthuna - Sknerus kontra Sknerus, w którym Sknerus gra w grę... Życie i czasy Sknerusa McKwacza.  W tomie też nie zabraknie historii innych znanych twórców, w tym Korhonena, Rodriquesa czy Gattino, a pełne informacje o publikacji znajdziecie we wcześniej wspominanym tekście

Powyższy tom będzie jednorazową publikacją, ale warto przypomnieć, że Egmont cały czas wydaje kolekcję Carla Barksa. Na ten moment wydano 20 tomów, a kolejne 10 ma się pojawić w najbliższym czasie, szczegółowe informacje o serii znajdziecie w innym wpisie. W ciągu kilku ostatnich lat po polsku wydano też całą kolekcję Rosy.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska   

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela