Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza - dziś premiera

Ponad 250 stron komiksów o przeszłości Sknerusa od najlepszych twórców kaczych komiksów! Do sprzedaży właśnie trafił długo wyczekiwany tom Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza, który zawiera dziesiątki historyjek o kaczym miliarderze stworzone w ciągu ostatnich 60 lat. 264-stronicowy tom został wydany w takiej samej formie jak kolekcje Barksa czy Rosy, jego cena okładkowa to 89,99 zł, a jest już dostępny m.in. na Egmont.pl.

W tomie znajdują się zarówno klasyczne historie Strobla z lat 60., komiksy Vicara, które możecie znać z Kaczorów Donaldów z lat 90., ale też całkiem nowe opowieści stworzone w ciągu ostatnich lat. Szczególnie warto zwrócić uwagę na dwie długie historie stworzone przez norweskie trio Nærum, Løkling i Midthun. Jedna z nich nawiązuje do czasów Glassgow, druga do czasów gorączki złota w Klondike i pojawia się w niej Złotka. Warty uwagi jest też inny komiks z rysunkami Midthuna - Sknerus kontra Sknerus, w którym Sknerus gra w grę... Życie i czasy Sknerusa McKwacza. W tomie też nie brakuje historii innych znanych twórców, w tym Korhonena, Rodriquesa czy Gattino. 

Przykładowe strony z publikacji są dostępne tutaj, a prezentacja wydania tu. Jest to jednorazowa publikacja, ale warto przypomnieć, że Egmont cały czas wydaje kolekcję Carla Barksa. Na ten moment wydano 20 tomów, a kolejne 10 ma się pojawić w najbliższym czasie, szczegółowe informacje o serii znajdziecie w innym wpisie. W ciągu kilku ostatnich lat po polsku wydano też całą kolekcję Rosy.


 

Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza
Liczba stron: 232, Stron komiksów: 258 (w tym 167 premierowych)

 

  Komentarze

  1. Najładniejszy tom jaki mam

   OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniałe wydanie! Zdecydowanie must have

   OdpowiedzUsuń
  3. "Gdzie ten zapał" - rozczarowująco przęciętny komiks, gdyby nie te słynne wspomnienia Sknerusa jako pucybuta czym zainspirował się Rosa, to byłby niewarty uwagi.

   "Sknerus kontra Sknerus" - świetny komiks i świetny hołd dla Dona Rosy ale jednak potencjał historii nie został wykorzystany, można było pokazać więcej z przeszłości Sknerusa.

   "Dawno tu w Szkocji" - komiks absolutnie wybitny. Genialne wykorzystanie postaci młodego Sknerusa wg. Rosy, świetnia fabuła z ciekawym zwrotem akcji. Ten komiks spokojnie mógłby być częścią ŻiCSM.

   OdpowiedzUsuń
  4. Zdecydowanie najsłabsze w tomie - komiksy Korhonena.

   OdpowiedzUsuń

  Prześlij komentarz

  Popularne posty z tego bloga

  Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

  Nasz wielki Donald - przykładowe strony

  Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela