Gigant Poleca 245 "Sekret Donalda" - dziś premiera - Perina, Enna, Ferraris

Dziś do sprzedaży trafił kolejny Gigant Poleca. W 245. tomie serii pod tytułem Sekret Donalda nie zabraknie kolejnej porcji niezwykle ciekawych komiksów z kaczkami i myszami, wśród nich pojawi się jeden bardzo długi komiks. A wszystko to otwiera świetna okładka Paolo Mottury. Komiks jest też dostępny na Egmont.pl.
Wydanie będzie kopią marcowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.  

Czym jest zajmująca ponad połowę tomu historia Bruna Enny i Alessandro Periny? Historią o rywalizacji Sknerusa i Kwakerfellera, w którą włącza się pan Duckan znany m.in. z komiksów Gervasio o Superkwęku z ostatnich lat (w tym Nowy wspaniały świat). Widać, że powoli komiksy z włoskiego Topolino zaczynają się coraz to bardziej łączyć i nie tylko historie o Superkwęku, ale też inne długie komiksy, rozgrywają się w tym samym ciągłym uniwersum i pojawią się w nich te same postaci. Komiks został dość ciepło przyjęty we Włoszech, a polscy czytelnicy z dzieł Enny i Periny będą kojarzyć m.in. Mouse Treka.

Choć ostatnio w Gigancie było wiele długich komiksów o Superkwęku, i na okładce tego tomu jest Superkwęk, to akurat w tym wydaniu znajdziecie go tylko w rozpoczynającym tom nowym komiksie Ferrarisa. Pozostałą część tomu wypełniają głównie krótsze komiksy, choć np. 8-stronicowa historia Zemelo i Viana o potyczce Sknerusa z Braćmi Be wygląda nader interesująco, podobnie jest z kolejnym komiksem z Kwakunią w roli głównej, ale jest jeden wyjątek - został przedrukowany dłuższy komiks z Mikim, w którym mysi detektyw razem ze swoimi siostrzeńcami próbuje rozwiązać sprawę w niewielkiej górskiej mieścinie. 

Cały czas jest dostępna prenumerata Giganta. Kolejny tom serii pojawi się na w połowie lipca i w środku wydania pojawi się kilka przygodowych opowieści z kaczkami i myszami.  Warto dodać, że ledwie wczoraj do sprzedaży trafił nowy Gigant Poleca Extra, natomiast na koniec miesiąca planowana jest premiera tomu z historiami o przeszłości Sknerusa.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Widziałem dziś tę piękną okładkę w spożywczaku (były też dwa poprzednie tomy), ale jedzenie takie drogie, że nie zmieściłbym się w budżecie. Zresztą po zeszłorocznej prenumeracie jestem nieco zawiedzony współczesnymi "Gigantami".

  OdpowiedzUsuń
 2. imo minusem jest to że w tej najdłuższej historii już po prologu idzie się domyślić kto wygrał

  OdpowiedzUsuń
 3. Skrzydlaty stwór- naprawdę dobry komiks z Mikim

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy za granicą jest jakaś oddzielna seria gigantów poświęcona Superkwękowi? Coś w stylu Agenci i Detektywi

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela